В Україні квартири продаватимуть за новими правилами: деталі

Дата: 17.09.2022 09:23

В Україні квартири в новобудовах продаватимуть за новими правилами. Усіх забудовників зобов'яжуть реєструвати кожну квартиру у спеціальному реєстрі Мін'юсту.

Про це в ефірі "Українського радіо" розповіла заступниця голови Комітету Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, пише Оbozrevatel.

Шуляк підкреслила, що продаж квартир здійснюватиметься лише у законних будовах.

"Зараз ми говоримо про первинний ринок нерухомості, про нове будівництво. Тепер забудовник, який захоче продавати квартири, повинен буде обов'язково у спеціальному реєстрі Міністерства юстиції зареєструвати кожну квартиру як спеціальний об'єкт майнового права. У цей реєстр він зможе потрапити і здійснити таку реєстрацію тільки тоді, коли у нього будуть усі дозвільні документи", – сказала вона.

Раніше нечесний забудовник, який не мав дозвільних документів, міг викопати яму, поставити паркан і вже відкривати продажі. Люди не розуміли, чи є у нього дозвільні документи, чи їх немає, як це перевірити, чи потрібно наймати юристів, адвокатів тощо.

"Тоді забудовник активно розпочинав рекламну кампанію, заохочував усіх вкладати гроші, але виявлялося, що люди інвестували у незаконне будівництво. Зараз на рівні державних регуляторних механізмів такої можливості не буде. Продаж квартир виключно у законних будівництвах", – пояснила нардеп.