купівля-продаж нерухомості
Чи є систематичний продаж об`єктів нерухомості підприємницькою діяльністю?
Розмежування порядку формування бази оподаткування доходів фізичної особи та фізичної особи-підприємця при систематичному продажі об’єктів нерухомості
25 січня 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 1.380.2019.004064, адміністративне провадження № К/9901/21002/20 (ЄДРСРУ № 108594190) досліджував питання щодо розмежування порядку формування бази оподаткування доходів як фізичної особи та як фізичної особи-підприємця (з моменту реєстрації).
Новий обмін інформацією між нотаріусами і податковою
Нотаріус у разі посвідчення договорів з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами має подавати щокварталу до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір.
У такому ж порядку нотаріуси подають інформацію про посвідчення договорів дарування та інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину за місцем відкриття спадщини.
САМАЯ БОЛЬШАЯ ЖЕРТВА МОШЕННИКОВ - ПОКУПКА НЕДВИЖИМОСТИ
КТО ЕСТЬ БОЛЬШОЙ ЖЕРТВОЙ МОШЕННИКОВ ПРИ ПОКУПКИ НЕДВИЖИМОСТИ?
КАК НЕ СТАТЬ ЖЕРТВОЙ МОШЕННИКОВ ПРИ ПОКУПКИ НЕДВИЖИМОСТИ?
ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ДОМПРАВО
В Україні квартири продаватимуть за новими правилами: деталі
В Україні квартири в новобудовах продаватимуть за новими правилами. Усіх забудовників зобов'яжуть реєструвати кожну квартиру у спеціальному реєстрі Мін'юсту.
Про це в ефірі "Українського радіо" розповіла заступниця голови Комітету Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, пише Оbozrevatel.
Шуляк підкреслила, що продаж квартир здійснюватиметься лише у законних будовах.
Особливості розрахунків при купівлі-продажу нерухомості
Розрахунки фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу нерухомості, які підлягають нотаріальному посвідченню.
Порядок проведення розрахунків
Частиною 1 статті 1087 Цивільного кодексу України передбачено, що розрахунки за участю фізичних осіб, не пов’язані із здійсненням ними підприємницької діяльності, можуть провадитися у готівковій або в безготівковій формі за допомогою розрахункових документів у електронному або паперовому вигляді.
Купівля-продаж житла під час війни: що змінилось та як уникнути шахрайства
19 квітня Уряд розблокував процес купівлі-продажу житлової нерухомості, тож українці в окремих регіонах тепер можуть стати власниками нової квартири, хоч і з певними уточненнями.
Про деталі інформує Незалежний громадський портал з посиланням на OLX Нерухомість.
В Україні відновили купівлю-продаж нерухомості: нотаріусам відкрили доступ до реєстрів але є обмеження
Набрала чинності постанова №480, завдяки якій українці тепер знову зможуть оформлювати угоди з купівлі-продажу нерухомого майна.
Про це йдеться у відповідній постанові, опублікованій на урядовому порталі.
Держреєстр речових прав на нерухоме майно закривали з початком війни в Україні, щоб запобігти викраденню російськими окупантами персональних даних українців та попередити шахрайські схеми.
Відкриття ринку нерухомості під час воєнного стану: ринок відкрито але з певними особливостями та обмеженнями
Ринок нерухомості відкрито але з певними особливостями та обмеженнями.
Далі про головне.
Кабінет Міністрів України затвердив Постанову від 19 квітня 2022 р. № 480 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану», якою вніс зміни щодо роботи нотаріату в умовах воєнного стану.