купівля-продаж нерухомості

Підстави для відмови клієнта від надання рієлторських послуг

Дата: 22.07.2024 14:01

Чи знаєте Ви, що в Україні станом на даний момент не існує закону, який би регулював статус рієлторської діяльності? 

У зв’язку із цим на ринку нерухомості досить часто процвітає шахрайство, а також недобросовісна робота окремих рієлторів та агентств нерухомості, які привласнюють чужі оголошення, вводять в оману клієнтів, поширюючи неправдиву інформацію.

Тож, сьогодні розповімо, у яких випадках клієнт може відмовитися від надання йому рієлторських послуг.

Купівля-продаж нерухомого майна на окупованій території: що треба знати?

Дата: 28.02.2024 11:29

Звичайно, краще взагалі з такими питаннями не стикатися і "Адвокат права" пояснює чому.

Багато де окупанти вже видають орківські паспорти на зміну українським. Окупанти повідомляють, що замінити українські документи на документи зразка, наприклад, "ДНР" потрібно для того, щоб мати змогу укласти будь-яку цивільно-правову угоду або зареєструвати нерухомість у державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Набуття права власності на квартиру в подружжі, у разі неможливості отримання згоди чоловіка/дружини

Дата: 02.02.2024 16:35

Питання:

Підкажіть будь ласка, хочу з братом придбати квартиру навпіл, я в шлюбі для цього мені потрібна письмова згода чоловіка, чоловік зараз не має змоги приїхати це зробити, чи може він наприклад зробити довіреність на мене і я без нього це зможу зробити? Чи можливо якісь ще є варіанти? 

Відповідь:

Сплата пенсійного збору при придбанні нерухомості

Дата: 22.01.2024 13:17

Укладання договору купівлі-продажу нерухомості вперше - покупець не сплачує пенсійний збір. Питання - чи бачить нотаріус що це саме перше придбання?

Нотаріус не бачить у повному обсязі цю інформацію, бо мова йде не лише про  набуття права власності на нерухомість, яка відображається у ДРРП  (державному реєстрі речових прав), а й про приватизоване, успадковане  майно та і як частку у спільному майні подружжя.

Чи можна продати житло, яке знаходиться в окупації та як варто купувати квартиру під час війни?

Дата: 18.10.2023 13:14

Під час дії воєнного стану купувати нерухомість в Україні не забороняється. Для цього треба укласти нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу. Але укладення таких договорів, як реєстрація права власності на нерухоме майно, під час війни зазнали змін.

Що саме змінилося і на що звернути увагу, купуючи житло?

Зв'язок з державою-агресором. Зверніть увагу на власника житла

Під час широкомасштабного вторгнення РФ в Україну забороняється купувати майно у тих, хто пов'язаний з державою-агресором.

В Україні змінили правила укладання правочинів з нерухомістю, яка належить дітям

Дата: 06.10.2023 20:04

Набув чинності закон № 3265-IX, який посилює захист права власності та інших речових прав на нерухоме майно дітей та підопічних осіб.

Відтепер батьки (усиновлювачі) або опікун малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування:

- відмовитися від прав на майно малолітньої дитини, у тому числі речових прав на нерухоме майно, що підлягають державній реєстрації; 
- видавати письмові зобовʼязання від імені малолітньої дитини;
- вчиняти правочини щодо:

Чи є систематичний продаж об`єктів нерухомості підприємницькою діяльністю?

Дата: 31.01.2023 17:07

Розмежування порядку формування бази оподаткування доходів фізичної особи та фізичної особи-підприємця при систематичному продажі об’єктів нерухомості

25 січня 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 1.380.2019.004064, адміністративне провадження № К/9901/21002/20  (ЄДРСРУ № 108594190) досліджував питання щодо розмежування порядку формування бази оподаткування доходів як фізичної особи та як фізичної особи-підприємця (з моменту реєстрації).

Новий обмін інформацією між нотаріусами і податковою

Дата: 08.12.2022 08:24

 

Нотаріус у разі посвідчення договорів з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами має подавати щокварталу до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір.

У такому ж порядку нотаріуси подають інформацію про посвідчення договорів дарування та інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину за місцем відкриття спадщини.

Підписка на купівля-продаж нерухомості