купівля-продаж нерухомості

Чи є систематичний продаж об`єктів нерухомості підприємницькою діяльністю?

Дата: 31.01.2023 17:07

Розмежування порядку формування бази оподаткування доходів фізичної особи та фізичної особи-підприємця при систематичному продажі об’єктів нерухомості

25 січня 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 1.380.2019.004064, адміністративне провадження № К/9901/21002/20  (ЄДРСРУ № 108594190) досліджував питання щодо розмежування порядку формування бази оподаткування доходів як фізичної особи та як фізичної особи-підприємця (з моменту реєстрації).

Новий обмін інформацією між нотаріусами і податковою

Дата: 08.12.2022 08:24

 

Нотаріус у разі посвідчення договорів з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами має подавати щокварталу до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір.

У такому ж порядку нотаріуси подають інформацію про посвідчення договорів дарування та інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину за місцем відкриття спадщини.

В Україні квартири продаватимуть за новими правилами: деталі

Дата: 17.09.2022 09:23

В Україні квартири в новобудовах продаватимуть за новими правилами. Усіх забудовників зобов'яжуть реєструвати кожну квартиру у спеціальному реєстрі Мін'юсту.

Про це в ефірі "Українського радіо" розповіла заступниця голови Комітету Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, пише Оbozrevatel.

Шуляк підкреслила, що продаж квартир здійснюватиметься лише у законних будовах.

Особливості розрахунків при купівлі-продажу нерухомості

Дата: 30.05.2022 08:48

Розрахунки фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу нерухомості, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Порядок проведення розрахунків

Частиною 1 статті 1087 Цивільного кодексу України передбачено, що розрахунки за участю фізичних осіб, не пов’язані із здійсненням ними підприємницької діяльності, можуть провадитися у готівковій або в безготівковій формі за допомогою розрахункових документів у електронному або паперовому вигляді.

Купівля-продаж житла під час війни: що змінилось та як уникнути шахрайства

Дата: 14.05.2022 17:57

19 квітня Уряд розблокував процес купівлі-продажу житлової нерухомості, тож українці в окремих регіонах тепер можуть стати власниками нової квартири, хоч і з певними уточненнями.

Про деталі інформує Незалежний громадський портал з посиланням на OLX Нерухомість.

В Україні відновили купівлю-продаж нерухомості: нотаріусам відкрили доступ до реєстрів але є обмеження

Дата: 30.04.2022 18:33

Набрала чинності постанова №480, завдяки якій українці тепер знову зможуть оформлювати угоди з купівлі-продажу нерухомого майна.

Про це йдеться у відповідній постанові, опублікованій на урядовому порталі.

Держреєстр речових прав на нерухоме майно закривали з початком війни в Україні, щоб запобігти викраденню російськими окупантами персональних даних українців та попередити шахрайські схеми.

Відкриття ринку нерухомості під час воєнного стану: ринок відкрито але з певними особливостями та обмеженнями

Дата: 28.04.2022 19:54

Ринок нерухомості відкрито але з певними особливостями та обмеженнями.

Далі про головне.

Кабінет Міністрів України затвердив Постанову від 19 квітня 2022 р. № 480 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану», якою вніс зміни щодо роботи нотаріату в умовах воєнного стану.

Підписка на купівля-продаж нерухомості