В Україні з початку року зникло понад 650 гуманітарних вантажів для військових

Дата: 16.06.2023 13:46

В Україні з початку року Міноборони та Держмитслужба виявили понад 650 випадків неотримання гуманітарної допомоги військовими.

Про це повідомляє УНН з посиланням на Міністерство оборони України.

Як повідомляється, департамент внутрішнього аудиту Міністерства оборони України і Департамент боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби України здійснюють оперативний обмін інформацією між відомствами щодо підтвердження отримання військовими частинами ЗСУ товарів гуманітарної допомоги, а також виявлення та припинення митних правопорушень.

«Упродовж січня-травня 2023 року Міноборони та Держмитслужба здійснили спільні перевірки понад 5 тис. фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги до близько 100 військових частин. У 653-х випадках одержання такої гуманітарної допомоги не було підтверджено. Йдеться, зокрема, про пластини до бронежилетів, прилади нічного бачення, тепловізори, дрони, автотранспорт та інші товари і засоби», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що до правоохоронних органів направлено 159 повідомлень щодо протиправних дій, що містять ознаки злочину, згідно зі статтями 201–2, 358 та 190 Кримінального кодексу України.

«За багатьма випадками перевірки ще тривають», - додали в Міноборони.