Верховна Рада схвалила законопроект щодо виплати військовослужбовцям щомісячної додаткової винагороди під час дії воєнного стану

Дата: 30.06.2023 15:21

Верховна Рада України схвалила Закон  «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, повʼязаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану».

Як повідомляє Урядовий портал, з посиланням на Міністра оборони України Олексія Резнікова, виплату військовослужбовцям щомісячної додаткової винагороди під час дії воєнного стану відтепер закріплено законодавчо.

За словами Резнікова, дане рішення парламенту прийнято за результатами роботи робочої групи за участю фахівців Міноборони України та Генерального штабу ЗСУ.

Документом, зокрема, удосконалено виплату військовослужбовцям щомісячної додаткової винагороди під час дії воєнного стану: військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України – від 30 000 до 100 000 гривень, строковикам – 6 000 гривень, курсантам – 2 350 гривень, інструкторам навчальних центрів – від 15 000 до 30 000 гривень.

Зазначеним Законом гарантовано виплату додаткової винагороди у розмірі 20 100 гривень пораненим військовослужбовцям, які за станом здоров’я не мають змоги виконувати обов’язки військової служби за відповідними посадами.

Законом врегульовано питання надання відпусток військовослужбовцям під час дії воєнного стану (в тому числі строковикам та курсантам) та суттєво спрощено порядок направлення військовослужбовців на лікування або звільнення після тяжкого поранення.

Міністр оборони України нагадав, що з початку року було збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців, зокрема базове грошове забезпечення зросло на 50%. Якщо раніше солдат-стрілець отримував щонайменше 13 000 грн, то з лютого 2023 року має від 20 100 грн.

«Питання виплати грошової винагороди – це не просто про мотивацію, а у першу чергу – про справедливість і соціальний захист. Збройні Сили сьогодні — найбільший роботодавець у країні, і ми розуміємо свій ресурс. Сьогодні зарплати військовим складають фактично третину оборонного бюджету. Це серйозне навантаження на бюджет, і у цьому Законі спільно Міністерство оборони, Офіс Президента, Кабінет Міністрів, депутати Верховної Ради, Генеральний Штаб та інші складові Сил оборони відпрацьовували питання забезпечення постійного та стабільного фінансування Сил безпеки та оборони і гарантованої матеріальної підтримки наших захисників і захисниць», – додав Олексій Резніков.