Верховна Рада України розширила перелік осіб, які не підлягають призову

Дата: 31.07.2022 09:42

Депутати Верховної Ради проголосували за законопроект № 7481 про розширення списку громадян, що не підлягають призову під час мобілізації, та включення туди осіб, чиї рідні стали жертвами війни з Росією.

Про це пише lenta.ua

Так, згідно з текстом документа, призвати на службу не зможуть чоловіків та жінок, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, бабуся чи рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули чи зникли безвісти під час здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також при забезпеченні національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії проти України під час дії військового стану.

Також нардепи розширили список осіб, які мають право на відстрочку від мобілізації. До нього внесли наукових, науково-педагогічних та педагогічних співробітників незалежно від наявності у них вченого звання чи ступеня. Раніше для отримання відстрочки необхідно було мати вчений ступінь чи вчене звання.

Крім того, парламент проголосував за надання відпусток з догляду за дитиною не лише жінкам, а й чоловікам, якщо обидва є військовослужбовцями.

Норма буде поширюватися на рівних умовах у мирний час та у особливий період чи період воєнного стану.