мобілізація

Військовий облік жінок в умовах воєнного стану: чи будуть мобілізовувати військовозобов'язаних жінок?

Дата: 27.06.2022 14:39

Військовий облік для жінок стартує з 01 жовтня 2022 року. На облік можуть стати жінки молодші 60 років, та які не мають протипоказань через здоров'я та професія чи фах яких є у наказі Міноборони.

Чи будуть мобілізовувати військовозобов'язаних жінок роз'яснює "Адвокат Права".

Депутати пропонують законодавчо заборонити чоловікам виїжджати за кордон під час воєнного стану

Дата: 24.06.2022 14:49

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №7484, яким пропонується законодавчо закріпити заборону чоловікам виїжджати за кордон під час воєнного стану за винятком осіб, які визначає уряд, та тих, хто мають право на відстрочку. Також документ визначає категорії осіб, які можуть проходити військову службу в межах області, в якій вони зареєстровані чи проживають. 

Про це пише Патріот Донбасу.

Мобілізація від А до Я: що таке повістка та які бувають види повісток

Дата: 23.06.2022 17:56

Згідно з пунктом 8 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №69 «Про загальну мобілізацію» місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців доручено, зокрема, організувати та забезпечити у встановленому порядку своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу.

Мобілізація в Україні: хто не підлягає призову на військову службу (повний список)

Дата: 20.06.2022 21:24

У Міністерстві оборони розповіли, кого в Україні не призвуть до армії під час мобілізації.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Сухопутних військ ЗСУ.

Так, відповідно до ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

Вручение повесток на улице и ответственность за уклонение - разъяснения адвоката

Дата: 15.06.2022 07:37

Остановили на улице в общественном месте сотрудники полиции, военнослужащие ТРО (НГ, ВСУ…), попросили документы, достали бланки повесток, вписали ФИО, вручили под роспись повестку "на отправку" (сразу на фронт). Если отказался от подписи, в корешке появляется запись «от подписи отказался» и подписи двух свидетелей.

Студенти та викладачі не підлягатимуть призову під час мобілізації - набрав чинності Закон

Дата: 13.06.2022 19:45

Набрав чинності Закон, яким розширено перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, зокрема: студенти та викладачі закладів професійної освіти

12.06.2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян» за  № 2196-IX.

Де чоловікам можуть офіційно вручати повістки роз’яснили в Міноборони

Дата: 11.06.2022 19:18

В Міноборони розповіли, що практика вручення повісток на блокпостах або в інших людних місцях не суперечить українському законодавству.

Зокрема зазначається, що вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування та керівників підприємств, також повістки можуть вручатися посадовими особами територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, роботи, а також на вулиці, на блокпостах тощо.

Підписка на мобілізація