мобілізація

Як каратимуть українців, які не оновлять дані в ТЦК у 60-денний термін після набрання чинності відповідного закону

Дата: 20.04.2024 20:12

16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав новий закон про посилення мобілізації. Стосується це й змін щодо правил призову, воєнного обліку та покарання для ухилянтів.

На що слід очікувати тим, хто не оновить свої дані у ТЦК та СП, розповів "Фокусу" адвокат юридичної компанії Riyako & Partners Микола Максимов.

Що буде, якщо не носити з собою військовий квиток - роз'яснення юристів

Дата: 20.04.2024 13:39

Закон про посилення мобілізації, який був нещодавно підписаний Президентом, набуде чинності 18 травня, однак варто розуміти, що саме набуде чинності саме в цей день, а що – ні. Запам’ятати буде не складно: 18 травня набуває чинності весь закон, окрім положень щодо мобілізації транспорту.

"Мобілізаційний" закон запрацює з 18 травня: що зміниться для військовозобов’язаних осіб та їх роботодавців?

Дата: 19.04.2024 17:33

Метою Закону від 11.04.2024 № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (раніше законопроєкт №10449) продекларовано удосконалення процедури проведення заходів мобілізації, військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, соціального захисту військовослужбовців, а також окремі питання проходження військової служби для покращення якості підбору особового складу під час доукомплектування бойових підрозділів для відсічі збройної агресії проти України.

Закон про мобілізацію: коротко про основні зміни, які чекають на військовозобов'язаних у 2024 році

Дата: 18.04.2024 10:36

Верховна Рада України ухвалила в цілому новий законопроєкт про мобілізацію, який 16 квітня підписав Президент України Володимир Зеленський.

Що змінилося в процесі мобілізації в Україні?

Знижується призовний вік військовозобов'язаних з 27 до 25 років. Водночас скасовується право на відстрочку студентів, що здобувають другу чи третю вищу освіту.

Повістки чоловікам можуть вручати лише в паперовому вигляді, а електронні — не надсилатимуть. Також особи віком 18-60 років мають носити з собою військово-обліковий документ.

Законопроєкт про мобілізацію оприлюднено і направлено на підпис Президенту Володимиру Зеленському

Дата: 16.04.2024 10:57

Як йдеться на сайті Верховної ради документ уже підписано спікером парламенту Стефанчуком і він направленеий на підпис Президенту України Володимиру Зеленському.

Також, оприлюднено текст законопроекту.

Нагадаємо, що основна частина норм законопроєкту набуває чинності через місяць після його підписання.

Доповнено. Президент підписав закон. Він набуде чинності через 30 днів!

Закон про мобілізацію: деталі проходження військової служби, мобілізації та військового обліку

Дата: 15.04.2024 14:12

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку".

На Львівщині начальник ТЦК вирішив мобілізувати заброньованого чоловіка: що вирішив суд

Дата: 15.04.2024 09:13

У Львівській області начальник одного з районних ТЦК мобілізував на військову службу заброньованого працівника. В суді визнали, що військком перевищив службові повноваження та призначили йому штраф у 17 тисяч гривень.

Про це пише Zaxid.net.

Зокрема, як зазначає видання, наприкінці січня цього року працівник Молочної компанії "Галичина" самостійно прибув у районний ТЦК та СП для уточнення військово-облікових даних.

Відстрочка через ІІІ групу інвалідності дружини: які є нюанси?

Дата: 14.04.2024 10:21

Законопроект №10449 прийнято у другому читанні і набуде чинності він через місяць після підписання президентом України. 

Посилання на відповідну сторінку на Офіційному веб-порталі Верховної Ради України, де ви зможете відслідковувати весь рух документу.

Ви вже чули новину, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю ІІІ групи. 

Але...

Облік усіх чоловіків, збільшення штрафів, рекрутинг - заступник Міністра оборони Іван Гаврилюк розповів про хід мобілізації

Дата: 14.04.2024 08:48

Про головні завдання Міністерства оборони, реагування на зміни у військовій обстановці, мобілізацію та залучення громадян до роботи в Силах оборони розповів під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад за участі Президента України заступник Міністра оборони України Іван Гаврилюк.

З моменту проставлення відмітки про неможливість вручення повістки ТЦК зможе ініціювати затримання ухилянта

Дата: 10.04.2024 22:15

Якщо громадянин не знаходиться за адресою і фізично не отримав вимогу ТЦК (повістку), вона буде вважатися врученою і керівник ТЦК зможе ініціювати стосовно ухилянта відповідні обмеження.

Підписка на мобілізація