Кабмін вніс зміни до порядку призову під час мобілізації: що змінюється?
Кабмін вніс зміни до порядку призову під час мобілізації.
Що передбачається документом розповів нардеп Олексій Гончаренко.
Зокрема, внесено такі зміни:
Кабмін вніс зміни до порядку призову під час мобілізації.
Що передбачається документом розповів нардеп Олексій Гончаренко.
Зокрема, внесено такі зміни:
У разі проходження суддею військової служби за призовом під час мобілізації, а також в інших випадках, передбачених ч. 2 ст. 39 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», за ним зберігається місце роботи і посада на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення.
Будучи увільненим від виконання обов’язків зі здійснення правосуддя на період проходження військової служби, у цей період військовослужбовець не має права на отримання суддівської винагороди, як винагороди за виконання професійного обов’язку судді.
У ВАКС відбулось чергове судове засідання у справі за обвинуваченням колишнього Голови ДФС України Романа Насірова та його радника в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди.
Суд погодився з доводами прокурора САП та продовжив строк дії обов’язків, покладених на обвинуваченого, в тому числі носіння електронного засобу контролю.
Відповідно до розпорядження Головнокомандувача ЗСУ, Військова служба правопорядку проводить службове розслідування за фактом призову на військову службу колишнього високопосадовця Романа Насірова в ході судового процесу.
За результатами численних звернень громадян до Офісу Омбудсмана, можу чітко констатувати: порушення прав людини з боку працівників ТЦК та СП набули системного та масового характеру.
Про це повідомив Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець.
Він додав, що складається таке враження, що незаконні затримання та побиття від представників ТЦК та СП стали новим вірусним трендом, який не зупинити без жорсткої реакції держави.
Суд на Тернопільщині засудив 59-річного чоловіка до двох років іспитового терміну за ухилення від мобілізації.
"Адвокат права" розповідає про подібну судову практику та нагадує деякі законодавчі положення щодо віку мобілізації.
Мобілізація – це планове переведення економіки країни і її Збройних сил на функціонування в умовах воєнного стану чи особливого періоду. Вона необхідна для відбиття зовнішньої агресії.
У Міністерстві оборони України пояснили, якими є обов’язки громадян щодо мобілізації та хто підлягає мобілізації в особливий період?
Що таке мобілізація і навіщо вона проводиться?
Верховний суд в постанові від 05.02.2025 у справі № 160/2592/23 (ЄДРСРУ № 124951202) вказав, що процедура призову військовозобов`язаного на військову службу під час мобілізації є незворотною, тобто такою, що вже відбулася, а визнання процедури призову протиправною не спричинює відновлення попереднього становища особи, призваної на військову службу.
Процедура призову військовозобов’язаного на військову службу під час мобілізації є незворотною, а визнання процедури призову протиправною не спричинює відновлення попереднього становища особи, призваної на військову службу, шляхом її звільнення – КАС ВС.
Про це зазначає Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду у справі за позовом військовослужбовця до РТЦК та СП та військової частини про визнання протиправними дій щодо призову і зобов’язання прийняти рішення про звільнення зі служби.
Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про кримінальну відповідальність працівників ТЦК та ВЛК за порушення під час мобілізації, медоглядів та незаконного збагачення.
Законопроєкт №12442 вводить кримінальну відповідальність за порушення законодавства під час мобілізації.