військовий облік жінок

Чи може військовозобов'язана жінка отримати повістку: відповідь представника ТЦК

Дата: 09.10.2023 09:04

З 1 жовтня українські жінки, які мають медичну чи фармацевтичну освіту, мають стати на військовий облік і набути статусу військовозобов'язаних.

Речник Полтавського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), майор Роман Істомін розповів в інтерв'ю виданню Telegraf, чи будуть вручати повістки таким жінкам.

Жінки-медики, які мають стати на військовий облік, зможуть виїжджати за кордон — Держприкордонслужба України

Дата: 29.09.2023 09:11

Українські жінки з медичною та фармацевтичною освітою, які зобов’язані з 1 жовтня стати на військовий облік, зможуть і далі виїжджати за кордон.

Про це повідомив представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

"Змін, пов’язаних із перетином кордону, для жінок, які мають стати на військовий облік, немає", — повідомив він.

Військовозобовʼязані жінки-медики: які зміни передбачаються з 1 жовтня?

Дата: 26.09.2023 15:45

З 1 жовтня жінки деяких спеціальностей обовʼязково мають стати на військовий облік та будуть обмежені у виїзді за кордон.

Чи дійсно це так роз'яснили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Військовий облік жінок: що буде в разі неявки?

Дата: 22.09.2023 17:41

До 1 жовтня жінки в Україні повинні стати на військовий облік у ТЦК та СП. І хоча долучитися до лав ЗСУ може кожна охоча жінка, теперішній наказ стосується лише медичних спеціальностей.

Військовий облік жінок регулюється наказом Міноборони України №35. Згідно з ним, до 1 жовтня на військовому обліку будуть стояти:

Військовий облік жінок: примусово чи добровільно?

 

З 26 жовтня 2022 року набула чинності норма щодо добровільності військового обліку жінок (згідно ч.11 ст.1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). Це стосується жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони України, й придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини статті.

Військовий облік жінок: про деталі розповідає адвокат Ігор Ясько (відео)

Дата: 20.09.2023 08:20

З 1 жовтня частина українок має стати на військовий облік. Це стосується придатних до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.

За порушення військовозобов'язаними правил військового обліку під час воєнного стану, на них можуть накласти штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн) (стаття 210 КУпАП).

Військовий облік жінок з жовтня 2023 року: все, що потрібно знати

Дата: 12.09.2023 12:09

З 1 жовтня 2023 року в Україні розпочинається процедура постановки жінок від 18 до 60 років на військовий облік. 

Почнемо з головного: це не є мобілізація!

З 26 жовтня 2022 року діє Закон України «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних» від 07 жовтня 2022 року щодо добровільності військового обліку жінок.

Виїзд з України для жінок на військовому обліку обмежать - Веніславський

Дата: 07.09.2023 13:50

Жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні будуть стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року. Вони набувають статусу військовозобов'язаних і виїзд за кордон для них стане обмежений.

Про це повідомив член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у ВРУ Федір Веніславський.

Підписка на військовий облік жінок