Володимир Зеленський підписав закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років

Дата: 02.04.2024 19:04

Президент України Володимир Зеленський підписав закон 9281 про зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27-ми до 25-ти років.

Зміни вносяться до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.

"На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статті, яким до дня відправлення у військову частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на відстрочку", - йдеться у документі

Під час дії воєнного стану призовні комісії мають провести медогляд призовників, які перебувають на військовому обліку та досягли 25-річного віку. У разі визнання придатними до військової служби їх поставлять на військовий облік та визнають військовозобов'язаними. Це означає, що таких хлопців можна буде мобілізувати до війська, навіть якщо вони не служили строкову службу і не мають військового досвіду.

Нагадаємо, до сьогодні чоловіки, які не досягли 27 років і не служили в армії та не мають військового досвіду, вважалися призовниками, а не військовозобов'язаними. Оскільки під час воєнного стану набору на строкову службу не було, їх не мобілізували, а чоловіки до 27 років, які служили строкову службу або мали військову кафедру, також підлягали мобілізації.