Встановлено російського командира, який наказував вбивати цивільних на Київщині

Дата: 20.05.2022 20:20

Ідентифіковано командира роти, 64 окремої мотострілецької бригади рф, який наказував вбивати цивільних на Київщині.

Деталі повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова у Фейсбук.

Прокурори Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області спільно із поліцейськими встановили чергового підозрюваного у порушені законів та звичаїв війни, поєднаному з вбивством, 30-річного старшого лейтенанта Василя Литвиненко (на фото) - командира роти 64 окремої мотострілецької бригади Сухопутних військ зс рф у складі 35 загальновійськової армії.

Він був «старшим» під час окупації Липівки Бучанського району Київської області. Без його дозволу мешканці села не могли вийти з дому по воду. Він розпоряджався навіть тим, чи можна людям надавати меддопомогу.

Слідство, зокрема, встановило, що на виконання злочинних наказів командира роти, підлеглі військовослужбовці з автоматичної вогнепальної зброї поранили беззбройного цивільного чоловіка похилого віку прямо на його подвір’ї. На цьому вони не зупинились – невдовзі загарбники вже з танку розстріляли будинок, де був поранений ними мешканець. Він згорів разом із рідним домом.

Наразі слідство встановлює інших співучасників цих злочинів, а також причетність Литвиненка до поранення ще двох цивільних мешканок Липівки та руйнування 18 житлових будинків у селі.

Ірина Венедіктова зазначила, що якщо хтось впізнав цього військовослужбовця рф та має інформацію про інші його злочинні «подвиги» в Україні – сповіщайте на єдиний доказовий хаб https://warcrimes.gov.ua/ або звертайтеся до Київської обласної прокуратури: 097-053-04-65, 097-838-31-87, 050-107-66-75.