вирок

Військовослужбовець після отримання контузії відмовився за наказом форсувати Дніпро: яке рішення прийняв суд і як його мотивував

Дата: 22.04.2024 09:22

Військовослужбовця однієї з бригад морської піхоти було засуджено за відмову виконати наказ командира, який полягав у необхідності форсувати річку Дніпро та закріпитися в селі Кринки Херсонської області.

Деталі справи повідомляє Судово-юридична газета.

Так, у матеріалах справи зазначено, що військовослужбовець, уродженець Івано-Франківської області, проходив службу за мобілізацією на посаді стрільця-оператора однієї з бригад морської піхоти.

Газова справа Онищенка: колишньому нардепу та директору його компанії оголосили вирок

Дата: 05.04.2024 10:13

Колишній народний депутат України VII-VIII скликань Олександр Онищенко заочно отримав 15 років позбавлення волі. Вирок виніс Вищий антикорупційний суд. 

Слідство вважає його організатором корупційної схеми у газовій сфері.

Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Також вирок було оголошено і фінансовому директору компанії Онищенка Олені Павленко. Її заочно засуджено до 12 років ув’язнення.

На Хмельниччині засудили "ухилянта", якого з гепатитом С було визнано придатним до служби

Дата: 03.04.2024 13:02

У Хмельницькій області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, в якого діагностували гепатит С, проте ВЛК визнала його придатним до мобілізації. 

Про це йдеться у вироку Нетішинського райсуду Хмельницької області, передає ТСН.

Так, за даними суду, чоловік у липні 2023 року пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби в армії але він потім двічі отримавши повістку, ухилився від мобілізації. 

Жінка отримала 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном за ведення Telegram-каналу з інформацією про роздачу повісток

Дата: 01.04.2024 22:00

Рожищенський районний суд Волинської області виніс вирок адміністраторці Telegram-каналу із назвою «Волинь погода», де публікувалась інформація про райони Луцька, де чоловікам роздають повістки.

Як йдеться у вироку суду із березня 2023 року по січень 2024 року адміністраторка Telegram-каналу оприлюднювала інформацію про роздачу повісток і окрім адрес, жінка зазначала точний час, а також додавала фотографії з місця подій. Загалом на її канал було підписано 22,3 тис. осіб.

Звільнення від відбування покарання ухилянта, навіть якщо у нього вагітна дружина, створює в очах громадян враження безкарності - Верховний Суд

Дата: 01.04.2024 14:52

З урахуванням ситуації, яка наразі склалася в країні, вчинений військовозобов’язаним умисний нетяжкий злочин представляє значну суспільну небезпечність, тому звільнення останнього від відбування призначеного покарання з випробуванням створює в очах громадян негативне враження безладдя та безкарності, - Верховний Суд.

Чоловік отримав вирок за відмову від мобілізації через релігійні переконання

Дата: 29.03.2024 17:06

У Львівській області чоловіка було визнано медичною комісією придатним до військової служби і він отримав повістку на відправку до Збройних сил України та про необхідність з'явитися для подальшого направлення до відповідної військової частини.

Водночас, він не маючи передбачених ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» підстав для відстрочки або підстав непридатності для несення служби, отримавши повістку на відправку до військової частини, не прибув без поважних причин за вказаною адресою.

Військовослужбовець розповідав рідним про діяльність його підрозділу: яка за це передбачена відповідальність?

Дата: 19.03.2024 15:56

Військовослужбовець обвинувачується у поширенні інформації про переміщення, рух та розташування ЗСУ чи інших військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, МОУ або іншими уповноваженими держорганами, вчинене в умовах воєнного стану.

Обставини даної справи зазначаються у вироку Бориспільського міськрайонного суду Київської області.

5 років охоронцю ЖК, який попереджав про візити співробітників ТЦК: чи справедливе рішення суду?

Дата: 16.03.2024 10:44

Охоронець ЖК на Київщині отримав тюремний термін за "перешкоджання законній діяльності ЗСУ", оскільки попереджав мешканців про візити військкомів у закритому домовому чаті в Telegram.

Наскільки справедливим є таке покарання адвокати розповіли виданню "Фокус".

Колишній суддя отримав 6 років позбавлення волі за одержання хабаря в 5 тис євро

Дата: 13.03.2024 11:36

Колегія суддів ВАКС оголосила вирок колишньому судді Господарського суду Івано-Франківської області, якого викрили на одержанні 5 тис. євро неправомірної вигоди від голови правління одного з товариств за прийняття рішення про продовження повноважень арбітражного керуючого у справі про банкрутство товариства.

Про це повідомили в НАБУ.

Зокрема, суд погодився з позицією прокурора САП та визнав особу винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Підписка на вирок