Як часто військовозобов'язані мають проходити ВЛК і що робить Уряд, щоб спростити цю процедуру?

Дата: 29.01.2025 10:05

Військовозобов'язані в Україні під час дії воєнного стану повинні проходити військово-лікарську комісію щороку, а у мирний час цей огляд проводиться раз на п'ять років.

Про це зазначив голова Центральної військово-лікарської комісії ЗСУ полковник медичної служби Дмитро Мірошниченко.

ВЛК – це комісія лікарів, що здійснює військово-лікарську експертизу – медичний огляд, на основі якого визначають придатність за станом здоров’я до військової служби призовників, військовослужбовців і військовозобовʼязаних; установлюють причинний звʼязок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв), пов'язаних із захистом Батьківщини/виконанням обов’язків/проходженням військової служби та визначають потребу у продовженні лікування/реабілітації.

"Згідно з вимогами положення про військово-лікарську експертизу, медичний огляд військовозобов’язаних з обліковою метою проводиться один раз на п'ять років [у мирний час]. ТЦК та СП повинні мати оновлену інформацію про кількість людського та технічного мобілізаційного ресурсу на території своєї адміністративно-територіальної відповідальності, щоб знати, на яку категорію населення можна розраховувати в організації призову на військову службу. З цією метою повинні оновлюватися дані про стан здоров’я", – пояснив Мірошниченко.

Він зазначив, що зараз постанова ВЛК для ТЦК та СП про придатність до військової служби дійсна один рік.

"Ці дані повинні постійно оновлюватися, адже зміни в стані здоров’я людини так само відбуваються постійно", – додав полковник медичної служби.

Для спрощення даного процесу в Україні вирішили запровадити електронні направлення на ВЛК.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, зазначивши, що Кабмін погодив постанову, яка змінює правила отримання направлення на ВЛК для військовозобов’язаних та резервістів. Тепер направлення можна буде отримати онлайн через електронний кабінет у Єдиному державному реєстрі призовників. 

Прем’єр Денис Шмигаль зі свого боку зауважив, що людям не потрібно буде відстоювати черги біля ТЦК, щоб отримати відповідний документ. Направлення на ВЛК можна буде згенерувати за допомогою Єдиного державного реєстру призовників і отримати через застосунок "Резерв+".

Він зазначив, що передусім опція буде доступною для тих, хто самостійно бажає пройти військово-лікарську комісію. Людям, які отримали повістку, також достатньо подати електронний запит на формування направлення, щоб не втрачати час на відвідування ТЦК.