Як оформити дитині український закордонний паспорт, якщо вона народилась за кордоном: коротка інструкція

Дата: 12.06.2023 19:31

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мільйони громадян були змушені покинути домівки та виїхати за кордон. Серед них було чимало вагітних жінок, які народили діток уже в інших країнах і наразі у них виникає чимало запитань щодо документів для малят.

В Державній міграційній службі України надали відповіді на актуальні питання, які стосуються саме документування дітей, народжених за кордоном.

  • Чи можна без повернення в Україну оформити закордонний паспорт дитині, яка народилась за кордоном?

- Так, але для цього важливо знати написане нижче.

  • Де можна отримати послугу?

- За кордоном оформити закордонний паспорт можна в центрах «Паспортний сервіс» та в закордонних дипломатичних установах.

  • Що робити, якщо паспорт матері протерміновано або не вклеєна фотокартка?

- В такому разі можна одночасного оформити ID-картку мамі та закордонний паспорт дитині. Для цього за кордоном потрібно звертатися саме до центрів «Паспортний сервіс».

  • Що робити, якщо батько іноземець?

- В такому разі потрібно звернутися до закордонної дипломатичної установи для отримання Довідки про реєстрацію особи громадянином України. Термін оформлення – 3 місяці. Потім з цією довідкою оформити паспорт можна і в ЗДУ, і в центрах «Паспортний сервіс»

  • Що робити з іноземним свідоцтвом про народження?

- Потрібно зробити офіційний переклад та завірити його нотаріально. Також для легалізації свідоцтво може потребувати проставлення апостиля, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, згідно з Законом України «Про міжнародне приватне право».

  • Дитину обов’язково брати із собою?

- Не обов’язково, але в такому разі потрібно мати із собою фото дитини 10х15см для внесення відцифрованого образу обличчя. Таке фото має відповідати ряду вимог.

  • Яка вартість оформлення?

- Вартість дитячого закордонного така сама, як і дорослого. В підрозділах Міграційної служби це 856 грн або 1496 грн (в залежності від терміновості). Центри «Паспортний сервіс» додатково стягують збір за сервісні послуги підприємства, який різниться в залежності від країни.

Вся необхідна інформація є на сайті "Паспортного сервісу"