ДМС

Кабмін заборонив пересилання за кордон паспортів для чоловіків призовного віку

Дата: 24.04.2024 22:03

Кабінет Міністрів України видав постанову № 443, якою заборонив пересилання паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років. 

Реєстрація місця проживання: до кого звертатись та як оформити?

Дата: 25.01.2024 14:31

Реєстрацією місця проживання громадян займаються виключно органи місцевого самоврядування відповідно до постанови № 265 від 7 лютого 2022 р. "Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад".

Потрібний орган реєстрації можна знайти за допомогою електронного сервісу на сайті Державної міграційної служби України  або звернутися до органу місцевого самоврядування.

Перейменування вулиць в Україні: чи потрібно змінювати документи пояснили в ДМС

Дата: 28.10.2023 13:10

На питання, чи потрібно українцям змінювати документи після перейменування вулиць відповили в Державній міграційній службі. Зокрема, документи, що посвідчують особу, міняти не потрібно.

Якщо паспорт старого зразка (у вигляді книжечки), чи треба ставити новий штамп про реєстрацію?

Отримати паспорт та номер платника податків можно одночасно: як і де це зробити?

Дата: 04.09.2023 16:58

Підлітки, які вперше оформлюють паспорт громадянина України, можуть оформити і номер платника податків, не звертаючись до Державної податкової служби.

Про це повідомляють в Державній міграційній службі України.

Зокрема, послуга передбачає оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки з одночасним присвоєнням їй реєстраційного номера облікової картки платника податків. Але лише за умови, що дитина має зареєстроване місце проживання. Ця послуга є безкоштовною.

Хто має право на звільнення від сплати адмінзбору за оформлення паспорту

Дата: 26.07.2023 07:53

Під час оформлення внутрішнього або закордонного паспорта необхідно сплачувати адміністративний збір, однак, за певних умов громадяни можуть бути звільнені від його сплати. 

В яких випадках це можливо, пояснили у ДМС.

Зокрема, 

1. Адміністративний збір не справляється, якщо паспорт громадянина України оформлюється вперше. 

Як отримати довідку про зареєстроване місце проживання?

Дата: 19.07.2023 19:19

Щоб отримати певні адміністративні чи соціальні послугу необхідно надати документ про зареєстроване місце проживання.

Що це за документ та як його отримати роз’яснили у ДМС.

Таким документом є витяг із реєстру територіальної громади.

Отримати витяг можна таким чином:

  • звернутися до органу реєстрації або до ЦНАПу;
  • отримати витяг у застосунку або на порталі Дія.

Важливо! Витяги з реєстру територіальної громади, отримані в електронній або паперовій формі, мають однакову юридичну силу.

Як оформити/відновити паспорт громадянам, які виїжджають із тимчасово окупованих територій?

Дата: 14.07.2023 15:03

У Державній міграційній службі України надали роз’яснення щодо оформлення паспорта громадянина України особам, які досягли 14-річного віку під час проживання на ТОТ і виїхали звідти.

Отже, особа, яка досягла 14-річного віку, має звернутися до будь-якого територіального підрозділу ДМС і надати такі документи:

Як перевірити онлайн готовність документів через сервіс Державної міграційної служби?

Дата: 17.06.2023 18:15

На офіційному сайті ДМС можна дізнатися на якій стадії виготовлення знаходяться документи, скориставшись онлайн-сервісом «Перевірка стану оформлення документів».

За допомогою цього сервісу можна перевірити стан оформлення таких документів, як:

Як оформити дитині український закордонний паспорт, якщо вона народилась за кордоном: коротка інструкція

Дата: 12.06.2023 19:31

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мільйони громадян були змушені покинути домівки та виїхати за кордон. Серед них було чимало вагітних жінок, які народили діток уже в інших країнах і наразі у них виникає чимало запитань щодо документів для малят.

В Державній міграційній службі України надали відповіді на актуальні питання, які стосуються саме документування дітей, народжених за кордоном.

У ДМС надали нове роз'яснення, щодо недійсності деяких закордонних паспортів українців

Дата: 14.03.2023 11:30

Паспорти з різною транслітерацією визнаватимуться недійсними лише після звернення особи за отриманням або обміном документів.

Про це зазначили у ДМС.

У відомстві повідомили, що написання прізвища та імені особи як в ID-картці, так і в закордонному паспорті громадянина України, здійснюється українською мовою з транслітерацією латинськими літерами, яка є невід’ємною їх складовою. Транслітерація прізвища та імені латиницею, відповідно до вимог українського алфавіту, в паспортних документах застосовується в Україні з 2015 року.

Підписка на ДМС