Як внести інформацію про дитину до свого закордонного паспорта

Дата: 20.06.2022 21:53

Ще в лютому уряд запровадив можливість перетину державного кордону дітьми на підставі закордонного паспорта їх батьків або інших законних представників. Такий порядок діятиме на період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування. Щоправда, у відповідному паспортному документі обов’язково має бути додано інформація про дитину.

Як її додати та скільки очікувати на оформлення, розповідає Юридичний порадник для ВПО.

Куди звертатися?

Постановою Кабміну від 28.02.2022 № 170 надання відповідної послуги покладено на територіальні органи/підрозділи Державної міграційної служби України. При цьому обирати їх можна на власний розсуд незалежно від місця зареєстрованого та фактичного проживання. У разі перебування за кордоном українці можуть звернутися до посольства або консульської установи України.

Які документи потрібно мати з собою?

Внесення інформації про дитину до закордонного паспорта матері, батька або іншого законного представника дитини (опікуна, піклувальника тощо) здійснюється на підставі заяви https://cutt.ly/7JNF9i1, до якої додаються:

  • паспорт для виїзду за кордон заявника;
  • свідоцтво про народження дитини, або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження, або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави (з нотаріально завіреним перекладом українською);
  • 2 фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см;
  • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (наприклад, рішення про встановлення опіки / піклування тощо)

Скільки доведеться очікувати?

Внесення інформації про дитину до закордонного паспорта батьків, інших законних представників здійснюється безоплатно у день звернення.