Які питання можуть виникнути в ТЦК при оформленні відстрочки розповів адвокат

Дата: 23.02.2024 16:32

Історію про "хитрощі" співробітників ТЦК з власної практики розповів адвокат Роман Сімутін. Також він нагадав, як поводити себе при відвідуванні військкомату.
 
Адвокат розповів, що чоловік побажав оформити право на відстрочку у зв’язку з інвалідністю дружини, відповідно до ст. 23 ЗУ «Про мобілізацію». Прибув до ТЦК, надав документи та заповнив бланк заяви на відстрочку, наданий працівником ТЦК. На перший погляд звичайний бланк, але без двох надважливих деталей, які не те що впливають на суть та зміст, а просто унеможливлюють всі потуги довести справедливість ваших тверджень.

Як розвивалися події далі?

Заяву швидко зареєстрували та виписали направлення на ВЛК. 

Після проходження ВЛК перед чоловіком поклали папірець з відстрочкою на три місяці та запропонували наступне - "береш папірець та підписуєш повістку про мобілізацію, за якою ти повинен прибути наступного дня після закінчення строку дії відстрочки, або відстрочку не даємо".

Пояснили це тим, що за 7 днів до закінчення строку відстрочки особа повинна подати аналогічний пакет документів, а повістка начебто, як страховка.

Чоловік погодився і отримав лист із повісткою.

Як повідомив далі Роман Сімутін по-перше, в самій заяві не було зазначено перелік документів, який долучався. Тобто, якщо ви відмовитеся отримувати повістку, вам відмовлять у відстрочці за відсутності якогось документа і спробують вручити повістку на відправку.

По-друге, громадяни, які мають право на відстрочку, можуть служити лише добровільно, а у заяві ТЦК нічого про це не зазначено.

Отже, продовжує адвокат, ви забрали лист – відстрочку та підписали повістку із зобов’язанням прибути вказаного числа на мобілізацію, тобто наступного дня після закінчення за листом відстрочки. А що означає підпис на мобілізаційному розпорядженні, як не добровільна згода? І вся судова практика так і трактує: підпис свідчить про добровільність особи проходити службу, якщо він не заявив протилежне!

Виходячи з зазначеного Роман Сімутін радить не робити подібних помилок. Ви повинні пояснити, що не відмовляєтеся повторно з’явитися до ТЦК, але тільки за умови вручення повістки про оновлення облікових даних. Це логічно, якщо ви бажаєте продовжити відстрочку та законно з точки зору ТЦК: вони повинні пересвідчитися у наявності підстав для подальшої відстрочки.

Виписка ж повістки на відправку замість листа про відстрочку – це шантаж ТЦК, додає адвокат.
 
"Раджу не підписувати таких документів та повідомляти про подібні факти на гарячу лінію Міноборони" - резюмував Роман Сімутін.

Детальне роз'яснення ситуації у відео адвоката Романа Сімутіна: