Якість нормативно-правового регулювання

Дата: 13.02.2023 09:19

Позивач стверджував про допущення ВККС протиправної бездіяльності щодо нормативного невизначення певного порядку дій в межах процедури проведення кваліфікаційного оцінювання суддів у ситуації, якщо після початку іспиту або проведення співбесіди виникли обставини, що значно ускладнюють або унеможливлюють продовження їх проходження суддею з будь-яких причин, які не залежать від його волі (наприклад, стан здоровʼя).

ВС погодився, що вказаний правовий недолік може вплинути на результати кваліфікаційного оцінювання суддів. Водночас, питання якості нормативно-правового регулювання в тому контексті, як це розуміє позивач, не може бути предметом судового контролю, оскільки суд наділений повноваженнями лише застосовувати нормативно-правовий акт або оцінювати його на предмет законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України.

Оскільки усунення прогалин у праві є обов`язком нормотворчих органів (є їх дискрецією) та не може бути покладено на суд, у позові було відмовлено.

Ухвалою ВПВС від 01.02.2023 https://reyestr.court.gov.ua/Review/108766686 справу призначено до апеляційного розгляду на 23.02.2023.

Адвокат Михайло Гуцал