ЄСПЛ завершує розгляд справ кримчан?

Дата: 15.03.2024 21:20

15 березня 2024 року, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) закінчує збір необхідних даних щодо першої групи індивідуальних скарг, поданих жителями Криму.

Так, предметом звернення до ЄСПЛ послужила експропріація майна кримчан.

До 15 березня 2024 року Європейський суд запросив у всіх постраждалих відомості про понесені збитки, індивідуальні судження щодо моральної компенсації, а також про суми, що підлягають компенсації заявникам у зв'язку з веденням справи - оплату послуг юристів, експертів і т.д.

Це завершальна стадія судового розгляду. З моменту отримання вказаних відомостей, ЄСПЛ може винести підсумкове рішення.

Нагадаємо, до 24.02.2022 ЄСПЛ приймав усі скарги від постраждалих внаслідок окупації Криму, але не комунікував скарги і не розглядав їх по суті.

З моменту повномаштабного вторгнення росії в Україну, ЄСПЛ змінив свою позицію та став активно розглядати «кримські» справи. Варто відзначити, що індивідуальні скарги кримчан у цей час розглядаються Європейським судом паралельно з міждержавною справою України проти росії.

Очікується, що протягом цього року Європейський Суд винесе перші рішення за скаргами кримчан. Такі висновки ми робимо на підставі фактичного аналізу - судовий процес перейшов у завершальні стадію, а завантаженість суду у російських справах за останній рік була скорочена практично вдвічі.

"Mitrax" Адвокатське об’єднання