Європарламент проголосував за створення спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України

Дата: 19.01.2023 16:28

Депутати Європарламенту проголосували за необхідність створення спеціального Міжнародного трибуналу щодо злочину агресії рф проти України.

Про це повідомляє Верховна Рада України в Телеграм.

"Я щиро вітаю та вдячний за це важливе рішення. 

Саме злочин агресії був першопричиною усіх варварств, які вчинила рф. 

І я впевнений, що не лише для України, а й для світу важливо, аби вище військове та політичне керівництво росії понесло відповідальність за всі злочини, за увесь терор, вчинений на українській землі. 

І я дуже сподіваюсь, що сьогоднішнє рішення Європарламенту підтримають держави-члени ЄС. 

росія - країна-терорист. І рф не вдасться уникнути покарання та вироку, як і всім ідеологам цієї жахливої війни" - прокоментував рішення Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Також, заступниця Голови ВРУ Олена Кондратюк додала, що путіну і компанії світить лише місце на лаві підсудних спецтрибуналу!

"Особисто я прагну побачити там також усе керівництво і членів держдуми рф та ради федерації, які тисли кнопки "за", освячуючи своїми голосуваннями злочинний напад на Україну і спроби анексії українських територій.

Сподіваюся, ця резолюція стане реальним поштовхом до створення такого трибуналу міжнародною спільнотою. Україна вже напрацювала конкретні пропозиції та механізми і готова предметно обговорювати організацію роботи Спецтрибуналу з партнерами і союзникам" - зазначила Кондратюк.

Як було зазначено у резолюції Європарламент підкреслює нагальну необхідність створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України, вчиненого політичним та військовим керівництвом рф.