З 1 березня в Україні вперше проведено одночасно індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів - Мінфін

Дата: 05.03.2024 12:54

З 1 березня в Україні вперше для всіх категорій пенсіонерів одночасно проведено індексацію виплат.

Як повідомляє Міністерство фінансів України, у 2024 році Уряд прийняв постанову КМУ «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», згідно з якою коефіцієнт індексації становить майже 8%. 

Зазначається, що в середньому пенсії зростуть на 322 грн, а середня пенсія в Україні становитиме 5 717 гривень.

Також з 1 березня підвищено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 2 093 грн до 2 361 гривні. Це дозволить збільшити розміри надбавок, доплат і підвищень до пенсій, які обчислюються із розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

«Це уже третя індексація пенсій з початку війни. З 1 березня зростання пенсії кожного пенсіонера буде індивідуальним і стосуватиметься більше 10 мільйонів українців. Оскільки одним із завдань індексації є покращення матеріального стану пенсіонерів, справедливим, на думку Мінфіну, є забезпечення індексації пенсій громадянам, які отримують найменші виплати. Розуміємо, що пенсії є основним джерелом існування наших пенсіонерів і їх виплата є пріоритетним зобов’язанням перед людьми поважного віку, тому попри війну продовжуємо забезпечувати її вчасну виплату», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.