За результатами аудиту прокурори закрили кожне пʼяте кримінальне провадження щодо підприємців - Андрій Костін

Дата: 24.04.2024 19:39

Генпрокурор Андрій Костін провів зустріч з Радою бізнес-обмудсмена, Радою з питань підприємництва при Президентові України та представниками українського бізнесу.

Головна тема зустрічі - продовження системної співпраці, спрямованої на посилення захисту прав доброчесних підприємців.

"Три місяці тому був посланий сигнал усій системі правоохоронних органів, що тиск на доброчесний бізнес є неприпустимим. Сьогодні ми маємо відчутні практичні результати. Також можемо сміливо засвідчити, що держава та бізнес готові взаємодіяти та спільно напрацьовувати рішення проблем", – зазначив Голова Офісу Президента Андрій Єрмак, який долучився по відеозв'язку.

1

Генпрокурор Андрій Костін зауважив, що за три місяці, які минули з попередньої зустрічі, досягнуто суттєвого прогресу, зокрема ОГП було вдосконалено Стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування.

"Я підпиcав наказ про затвердження оновлених Стандартів і з цього моменту вони є обов’язковими для усіх прокурорів", – наголосив Генпрокурор.

Стандарти мають стати певним запобіжником надмірних та необґрунтованих процесуальних дій і заходів.

2

Офіс Генпрокурора також провів аудит кримінальних проваджень, в яких фігурують суб’єкти господарювання, та постійно реагує на виявлені порушення їхніх прав у кримінальному процесі.

Кількість обшуків, арештів майна та фактів отримання тимчасового доступу зменшено майже удвічі. Прокурори вжили понад 3100 заходів для захисту прав підприємців, які є учасниками кримінального процесу. Серед них – закриття 1218 кримінальних проваджень з 6471 такої категорії, тобто кожне пʼяте. І цей аудит продовжується.