журналісти

У Києві відкрилася фотовиставка про злочини Росії проти представників медіа в Україні

Дата: 23.06.2022 20:09

У Києві в Парку імені Тараса Шевченка відкрилася фотовиставка The War Is Not Over Yet («Війна ще не закінчилася») про російські злочини проти медіа в Україні.  

Про це повідомляє ZMINA.

Мета виставки – розповісти про журналістів, завдяки яким світ знає про війну Росії проти України. Про тих, що загинули, були поранені, опинились під обстрілами, у полоні або зазнали переслідувань від початку повномасштабного вторгнення.

«Репортеры без границ» опубликовали детали гибели фотографа Макса Левина

Дата: 22.06.2022 13:41

Расследование RSF «Репортеры без границ» о смерти журналиста и фотографа Макса Левина и его друга Алексея Чернышова говорит о том, что они вероятно были казнены российскими солдатами.

День журналіста: в генпрокуратурі нагадали, що за час війни в Україні загинуло 32 журналісти

Дата: 06.06.2022 21:25

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну загинули 32 представники медіа, ще 16 були поранені.

Офіс Генерального прокурора та органи прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях щодо злочинів РФ відносно 147 представників ЗМІ.

Постраждали представники українських, американських, британських, чеських, данських ірландських, литовських, швейцарських, французьких ЗМІ та журналісти з ОАЕ. Найбільше постраждали ті, хто перебували у Київській області та Києві, Запорізькій, Донецькій, Луганській та Херсонській областях.

Для іноземних журналістів уряд спростив умови перебування в Україні

Дата: 27.05.2022 21:31

Іноземні журналісти, які мають акредитацію в Україні на час дії воєнного стану, можуть не турбуватись про продовження дозволу на перебування на території країни. До них не застосовуватимуться обмеження строків тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

Такі правила встановив Уряд на період дії воєнного стану та протягом 30 днів після його скасування чи припинення, повідомляє Мінінформполітики

Всі українські журналісти стали лауреатами Пулітцерівської премії

Дата: 10.05.2022 10:15

Всі українські журналісти відзначені Пулітцерівською премією 2022 року.

Про це ідеться в заяві Ради, яку оголосила координаторка Пулітцерівської премії Марджорі Міллер.

“Пулітцерівська рада присуджує спеціальну премію журналістам України за їхню мужність, стійкість та відданість правдивому висвітленню подій під час нещадного вторгнення володимира путіна в їхню країну та його пропагандистської війни в росії”, – зазначила Міллер.

З початку російського вторгнення в Україну загинуло вже 20 представників ЗМІ (список)

Дата: 12.04.2022 16:36

З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, лише за офіційними даними Офісу Генерального прокурора, загинули 18 медійників (станом на 3 квітня).

Національна спілка журналістів повідомила про загибель ще двох і опублікувала імена 20 вбитих на війні представників ЗМІ.

Зокрема, серед загиблих є також і представники іноземних ЗМІ.

18 журналістів загинули і 13 отримали поранення: оновлена інформація щодо злочинів проти представників ЗМІ під час війни в Україні

Дата: 04.04.2022 17:01

За даними Генеральної прокуратури України російськими військовими скоєно 74 злочини відносно представників ЗМІ, серед яких 19 щодо громадян інших держав: Велика Британія - 5, Чехія - 2, США -2, Данія - 2, ОАЕ - 2, РФ - 2, Ірландія - 1, Швейцарія - 1, Франція - 1, Литва - 1. 

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

За місяць війни в Україні було вбито 12 журналістів і 10 поранено

Дата: 02.04.2022 16:22

За місяць на війні в Україні загинуло 12 журналістів, ще 10 представників ЗМІ отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості. Всі вони висвітлювали воєнні злочини РФ і стали їх жертвами.

Про це повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова.

Як знімати відео, щоб воно стало доказом у суді – рекомендації журналістам

Дата: 17.03.2022 11:38

Міжнародна організація з захисту прав людини WITNESS розробила для журналістів рекомендації, як знімати відео, щоб воно стало доказом у суді. Методичку можна скачати тут.

Журналістка Оксана Муляр зробила вижимку, що і як робити, щоб відео могли бути доказом в міжнародному суді.

Де і коли?

Підписка на журналісти