банківський рахунок

З 13 лютого діє оновлений порядок подання повідомлень ДПС про відкриття/закриття рахунків: хто зобов'язаний повідомляти?

Дата: 14.02.2024 13:46

З 13 лютого діє оновлений порядок подання повідомлень ДПС про відкриття та закриття рахунків платників податків відповідно до Закону №2888-IX.

Хто має обов'язок повідомляти ДПС про відкриття та закриття рахунків?

Змінами до ПКУ обов’язок повідомляти контролюючі органи про відкриття або закриття рахунків/електронних гаманців платників податків покладено на банки, інші фінансові установи, небанківських надавачів платіжних послуг/емітентів електронних грошей.

Порядок доповнено положеннями, згідно з якими:

Коли податківцям нададуть доступ до рахунків українців - думка адвоката

Дата: 17.01.2024 11:54

У Нацстратегії доходів є наміри в межах удосконалення адміністрування ПДФО надати податковій доступ до банківських рахунків громадян. Фактично, податківці матимуть змогу побачити стан рахунків, порахувати доходи кожного громадянина та скласти за нього самостійно декларацію, яку особі доведеться лише підписати.

Що буде з коштами на транзитному рахунку при запровадженні тимчасової адміністрації банку

Дата: 21.07.2023 17:37

Рішення ВС у справі № 910/3496/22 від 22.06.2023 https://cutt.ly/vwodcu6g

У цій справі судами встановлено, що через касу банку фізичною особою - декларантом було здійснено оплату коштів (мита та митних платежів за розмитнення транспортного засобу), які були зараховані на транзитний рахунок. У зв`язку із введенням в банку тимчасової адміністрації, вказані кошти не були перераховані отримувачу - митниці.

Масове блокування банківських рахунків українців: у чому проблема?

Дата: 28.05.2023 10:09

Клієнти українських банків 9 травня 2023 року масово почали отримувати повідомлення про блокування коштів на своїх карткових рахунках. Багато хто дізнався про це безпосередньо під час невдалої спроби розрахуватися за товари та послуги.

Що робити, якщо ваші банківські рахунки заблоковані через арешт коштів?

Дата: 26.05.2023 20:17

Останнім часом громадяни почали стикатися з ситуацією обмеження витрат з рахунків, на які накладено арешт органами Державної виконавчої служби (ДВС) чи приватними виконавцями.

Роз'яснення з цього питання зробили у Мінреінтеграції та Мінюсті де була проведена відповідна нарада.

Так, чинним законодавством визначено, що наразі фізична особа може витрачати з арештованого поточного рахунку не більше 13 400 гривень на місяць. Також з нього можна сплачувати податки та збори без урахування арешту. 

Банки накладуть арешт на мільйони рахунків українців, на більшість — автоматично

Дата: 24.05.2023 18:05

Банки почали повідомляти про поновлення грошових арештів за рахунками клієнтів, посилаючись на нові законодавчі правила.

Коли в соцмережах писали про арешт коштів на банківських рахунках із початку травня, часто зазначали, що ці арешти повернули. Повернули/відновили. Тому суспільство сприйняло це, як повернення довоєнного правила. Хоча, насправді, ніхто арешти не скасовував, і навряд чи колись скасує. Для них лише змінилися правила та суми, які дозволяється стягувати.

Як повернути безпідставно списані кошти банком внаслідок шахрайських дій

Дата: 19.04.2023 11:45

Питання:

Близько місяця тому було виявлено що з моєї кредитної карти було списано кошти у ромірі 20000 грн.
Після виявлення цього факту я звернувся на гарячу лінію банку, повідомивши про цю ситуацію та вимогу заблокувати карту.
Далі була подана заява в поліцію, та звернення в банк з заявою про відшкодування безпідставно списаних коштів банком, до якої додав витяг з реєстру досудових розслідувань. Наразі ані відповіді від банку ані коштів мені не повернуто.

Підписка на банківський рахунок