Чоловік розлучився після отримання повістки: суд визнав це ухиленням від мобілізації

Дата: 11.02.2024 11:13

В Івано-Франківській області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який отримавши повістку, подав на розлучення, щоб стати самотнім батьком. Суд визнав це ухиленням від мобілізації, оскільки за дитиною може доглядати і мати.

Фабулу справи наводить "Адвокат права".

Так, житель Прикарпаття у листопаді 2022 року пройшов ВЛК, яка визнала його придатним до служби в армії. Тоді ж чоловікові вручили "бойову" повістку, проте він ухилився від мобілізації.

На суді підозрюваний повідомив, що йому справді вручили повістку, проте ще у приміщенні ТЦК і СП він категорично відмовився її отримувати. Він вважав, що його не мають права мобілізувати, оскільки його дружина вже 2 роки живе за кордоном, а він виховує їхнього спільного сина. Після отримання повістки чоловік подав на розлучення. Він переконував, що дружина, навіть коли повертається з-за кордону, не живе з ним і дитиною.

Підозрюваний наголошував, що "...згідно з законом відстрочка в такому разі можлива, але особа повинна бути розлучена, дитина проживати з батьком, а мати – позбавлена батьківських прав."

Що вказав суд?

На думку суддів, чоловік "помилково вважає, що його дії цілком правомірні, адже він самостійно виховує неповнолітнього сина, а тому має право не ставати на захист Батьківщини". Вони зазначили, що дружина підсудного бере участь у вихованні їхнього спільного сина та не позбавлена батьківських прав.

Суд визнав чоловіка винним за ст. 336 КК України та засудив до 3 років позбавлення волі.

Тож фактично чоловік уникнув мобілізації, але іншим чином - вироком суду з позбавлення волі.

"Адвокат права" нагадує, щоб не було таких ситуацій, варто знати, що відстрочка від мобілізації регулюється статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Посилання на вирок суду.