Чоловіки, які незаконно виїхали з України під час війни, платитимуть при поверненні - законопроект

Дата: 25.10.2023 21:19

Народний депутат від фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу зареєстрував законопроєкт №8029, яким пропонується внести зміни до правил перетину кордону під час воєнного стану.

Документом, зокрема, пропонується брати "добровільні внески" на ЗСУ з чоловіків, які виїхали з України після 24 лютого 2022 року, під час повернення додому, а також надати право виїзду всім військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років при сплаті визначеної суми.

Так, якщо в пункті перетину кордону при поверненні в Україну вони не зможуть підтвердити наявність підстав для відстрочки від військової служби під час мобілізації, то мають перерахувати на спецрахунок 25 890 гривень за кожен місяць перебування за кордоном під час дії воєнного стану.

Також пропонується, що військовозобов’язані чоловіки (від 18 до 60 років), зможуть виїзджати за кордон при наявності одного з таких документів:

  • рішення органу державної влади про офіційне відрядження за кордон, зокрема для перевезення гуманітарних вантажів;
  • документів, що засвідчують факт навчання чи вступу на навчання у зарубіжному навчальному закладі;
  • письмове погодження на виїзд за кордон від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
  • документів, які підтверджують наявність відкритого рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском у розмірі не менше п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб (12 945 грн), кошти з якого громадянин не може використовувати за межами України. А також документу про передачу відповідному банку нотаріально засвідченої заяви про добровільний обов’язок поповнювати рахунок із гарантійним внеском, який дорівнює мінімум розміру податків з мінімальної заробітної плати (1 306,5 грн в місяць) за весь період перебування за кордоном під час дії воєнного стану та дозвіл відраховувати з такого рахунку грошових коштів на спеціальний рахунок Збройних сил України.