Депутати внесли законопроєкт, який дозволяє командирам вбивати військових за невиконання наказів

Дата: 24.05.2022 13:29

У Верховній Раді низка депутатів зареєстрували законопроєкт, який передбачає право командирів ЗСУ позбавляти життя своїх підлеглих.

Авторами поданого документа є нардепи від "Слуги народу" Мар'яна Безугла, Олександр Аліксійчук, Олександр Бакумов, Сергій Гривко, Галина Третьякова, Віталій Войцеховський, Георгій Мазурашу, Олександр Федієнко.

1

Профільний комітет рекомендував прийняти законопроєкт за основу та вцілому, але з деяким уточненням - щоб застосування зброї командирами на заподіяння смерті застосовувалося лише в тому випадку, якщо існує реальна загроза життю командира або його підлеглих (висновок комітету в додатку в кінці статті).

Зазначимо, що у теперішній редакції у командирів під час воєнного стану та в умовах бойової обстановки є право застосовувати зброю проти порушників статуту, але "не призводячи до смерті військовослужбовця". У новій же версії цей рядок хочуть прибрати.

2

Проєкт закону вже з'явився на сайті парламенту.

Кримінальними правопорушеннями за умов воєнного стану, бойової обстановки вважаються: непокора, опір чи загроза командиру, застосування насильства, дезертирство.