Держзрада та колабораційна діяльність: підозри від СБУ отримали нардеп Волошин та адвокат Монтян

Дата: 10.02.2023 11:43

Контррозвідка СБУ зібрала докази, на основі яких підозру у державній зраді отримав народний депутат України Олег Волошин.

Зокрема, як повідомили в Службі безпеки за матеріалами слідства, протягом 2020-2021 років Волошин сприяв військово-політичному керівництву рф у підривній діяльності проти України.

Серед іншого, зазначений нардеп цілеспрямовано маніпулював суспільною думкою українців в інтересах країни-агресора, подавав викривлену інформацію про військово-політичну та соціальну сферу нашої держави у своїх виступах та інтерв’ю.

"Ця та інша діяльність Волошина доводить, що він свідомо діяв на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України" - зазначили в СБУ.

Наразі Генпрокурором складено повідомлення про підозру народному депутату України Волошину за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

У рамках відкритого кримінального провадження співробітники СБУ спільно з ДБР проводять слідчі дії за адресами реєстрації фігуранта та його родичів і зв’язків, а також проводиться комплекс заходів щодо притягнення Олега Волошина, який переховується від правосуддя за кордоном, до відповідальності.

1

Також, Службою безпеки було зібрано вичерпну доказову базу на прокремлівську пропагандистку, українського адвоката Тетяну Монтян.

Перебуваючи на території країни-агресора, вона бере активну участь в інформаційно-психологічних спецопераціях російських спецслужб. Для цього регулярно виступає на російських телеканалах, де активно закликає до зміни меж державного кордону України та підтримки окупаційних угруповань.

Також Монтян масово поширює дезінформацію про ситуацію в Україні через власні канали на Ютуб і в Телеграм, які нараховують майже півмільйона підписників.

За даними слідства, Тетяна Монтян виїхала до росії ще у 2021 році і з тих пір постійно відвідує тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей для підготовки пропагандистських сюжетів на користь кремлівського режиму.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 1 та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
За матеріалами СБУ