Для бізнесу можуть запровадити щомісячний внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю

Дата: 21.11.2022 15:46

В Раді з'явився законопроект № 5344-д від 18.11.2022 року, який повинен, за задумом нардепів, забезпечити права осіб з інвалідністю на працю.

Деталі повідомляє "Бухгалтер.UA".

Зокрема, законопроектом пропонується:

1. Запровадити сплату цільового внеску замість адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування. Внесок передбачається у меншому розмірі, порівняно із розміром адміністративно-господарських санкцій, але обов'язок із його сплати встановлюється для усіх категорій роботодавців як приватного, так і публічного сектору.

2. Розширити категорії підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом створення підприємств трудової інтеграції та підприємств захищеного працевлаштування.

3. Встановити однакове законодавче зобов'язання з працевлаштування осіб з інвалідністю для роботодавців приватного та публічного секторів.

4. Створити спеціальний фонд держбюджету шляхом накопичення внесків роботодавців. Кошти спеціального фонду будуть цільово витрачатися виключно на реалізацію заходів із працевлаштування осіб з інвалідністю. Відповідальність роботодавця за нецільове використання коштів фонду соціального захисту осіб з інвалідністю встановлюється у подвійному розмірі від суми коштів, які були використані не за цільовим призначенням.

5. Впровадити підхід до гарантованого для працівника збереження трудових відносин з роботодавцем, де з працівником трапився нещасний випадок на виробництві/професійне захворювання.

6. Передбачено стимули для залучення до механізму сприяння зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю приватних агенцій працевлаштування.