Додаткові виплати для переселенців: прем'єр-міністр розповів хто отримає гроші

Дата: 17.04.2022 18:46

Уряд спільно з ООН запускає ще дві програми виплат. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у відеозверненні.

«Рішення про це було прийнято на сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів. За нашими домовленостями, вимушені переселенці, які потребують додаткового захисту, будуть отримувати по 2200 грн кожен місяць на кожного члена родини», — зазначив очільник Уряду.

Хто отримає гроші?

  • Вимушені переселенці, які потребують додаткового захисту, будуть отримувати по 2200 гривень кожен місяць на кожного члена родини. Ці кошти Всесвітня продовольча програма ООН буде платити протягом трьох місяців. 
  • Малозабезпечені пенсіонери із числа вимушених переселенців окремо отримають по 2200 гривень. Ці кошти буде виплачувати Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Виплатами планується охопити близько 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

«Так само продовжують працювати програми для вимушених переселенців. Уряд виділяє по 2 тисячі гривень кожному дорослому та по 3 тисячі на кожну дитину в родині, яка була вимушена переїхати. На виплати такої допомоги вже спрямовано 578 мільйонів гривень. За рахунок цих коштів допомогу отримають близько 155 тисяч внутрішньо переміщених осіб», — зазначив Шмигаль.

Паралельно з цим Уряд продовжує стимулювати відновлення ділової активності та зайнятості. Як відзначив Денис Шмигаль, Кабмін додатково виділив майже 1,3 млрд грн з резервного фонду для Фонду соцстрахування, аби забезпечити виплати допомоги по безробіттю.

Крім того, розпочалося першочергове відновлення звільнених територій. 

Денис Шмигаль повідомив, що Міністерство розвитку громад та територій розпочало формування й реалізацію стратегії щодо знесення будівель, які перебувають в аварійному стані та непридатні до проживання. Після їх знесення можна буде якнайшвидше приступити до будівництва нового житла.