Доступна іпотека "ЄОСЕЛЯ": хто і як може отримати кредит на житло?

Дата: 02.06.2023 17:14

«ДОСТУПНА ІПОТЕКА»: хто і як може отримати кредит на житло?

Хто може отримати?

  1.  Військовослужбовці Збройних Сил за контрактом, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міноборони, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держтрансслужби, військові прокурори Офісу Генерального прокурора, особи рядового і начальницького складу ДСНС, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро, поліцейські та члени їх сімей.
  2.  Медичні працівники закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності.
  3.  Педагогічні працівники закладів освіти державної або комунальної форми власності.
  4.  Наукові (науково-педагогічні) працівники закладів освіти та наукових установ державної або комунальної форми власності.
  5.  Ветерани війни та члени їх сімей.
  6.  Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, визначені статтею 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України. Дія цього підпункту НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ на сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України, яким виплачена одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень.
  7.  Внутрішньо переміщені особи.
  8.  Інші громадяни України, які не мають власної житлової нерухомості або у власності яких менше ніж 52,5 кв. метра для сім’ї з однієї особи (одинока особа) та додатково 21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї.

Відсоткові ставки:

  • 3% річних (для всіх категорій громадян, перелічених вище);
  • 7% річних (для всіх інших).

Важливо! Відсоткова ставка залишається НЕЗМІННОЮ протягом усього строку кредиту.

За умовами кредитування нормативна площа житла, що надається для сім’ї з однієї особи, становить не більш як 52,5 кв. метра загальної площі та додатково 21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї.

Строк кредитування становить до 20 років. А розмір першого внеску повинен бути не менше 20% від вартості житла.

З жовтня 2022 року скористатися програмою можуть військовослужбовці, правоохоронці, медики, вчителі та науковці. На другому етапі, який розпочнеться з 2023 року, в програмі зможуть взяти участь всі українці, оформивши кредит на житло під 7% річних.

Особа не може оформити іпотеку, якщо вже бере участь у одній із державних програм або має у власності житло, яке відповідає встановленим нормам, окрім випадку, коли житло на момент отримання кредиту розташоване на тимчасово окупованій території або у зоні проведення бойових дій.

Anton RevenkoЮридична Допомога