На Хмельниччині засудили "ухилянта", якого з гепатитом С було визнано придатним до служби

Дата: 03.04.2024 13:02

У Хмельницькій області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, в якого діагностували гепатит С, проте ВЛК визнала його придатним до мобілізації. 

Про це йдеться у вироку Нетішинського райсуду Хмельницької області, передає ТСН.

Так, за даними суду, чоловік у липні 2023 року пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби в армії але він потім двічі отримавши повістку, ухилився від мобілізації. 

На суді чоловік провину визнав і повідомив, що "мав бажання піти служити і попросив лікарів не вказувати наявне у нього захворювання на гепатит С у висновку комісії". Підсудний зазначив, що за першою повісткою не прийшов до ТЦК оскільки "помилився із датою відправлення", а другий раз не з'явився, бо зробив щеплення і йому стало зле. Про це підсудний повідомляв працівникам ТЦК та звертався до сімейного лікаря. 

"На цей час він продовжує лікуватись, адже має намір йти служити. Крім того, зазначив, що з 2020 року проходить курси замісної терапії за метадоновою програмою", — йдеться у поясненні. 

Відповідно до довідки ВЛК зазначається, що чоловік за наявності діагнозу "вірусний гепатит С, безжовтянична форма, без порушень функції печінки" є придатним до військової служби.

Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та засудив до 3 років позбавлення волі.