ухилення від мобілізації

Військові ТЦК заробляли на "ухилянтах", а гроші отримували через неповнолітню дівчину – ДБР

Дата: 04.03.2026 21:25

Працівники ДБР викрили та припинили діяльність міжрегіональної групи, яка системно втручалася у державні реєстри та організовувала ухилення від призову майже 100 військовозобов’язаним.

Як повідомляє ДБР, до складу групи входили військовослужбовці одного зі столичних та обласного ТЦК та СП, колишній правоохоронець і безробітний мешканець Києва, які налагодили кілька механізмів незаконного зняття чоловіків з військового обліку, уникнення мобілізації та виїзду за кордон.

ГО "Україна − це матір" продавала "абонементи" на ухилення від мобілізації: в Одесі викрито чергову схему

Дата: 02.03.2026 11:00

В Одесі викрито злочинну групу, яка під виглядом громадської організації «Україна – це матір» та створеного при ній добровольчого формування продавала чоловікам «захист» від мобілізації.

Про це повідомив Генпрокурор Руслан Кравченко.

Апеляційний суд посилив покарання обвинуваченим, які за гроші обіцяли працевлаштування з бронюванням

Дата: 27.02.2026 12:05

Хмельницький апеляційний суд ухвалив новий вирок у частині призначеного покарання двом жителям Хмельницького, які за винагороду обіцяли сприяти працевлаштуванню на підприємство з подальшим бронюванням від призoву на вiйськoву cлужбу.

Зняття з розшуку ТЦК та оформлення відстрочки: працівника СБУ викрили на одержанні хабаря

Дата: 23.02.2026 16:51

Викрито та затримано на одержанні неправомірної вигоди працівника Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області.

Про деталі повідомили НАБУ і САП.

Так, за даними слідства, посадовець одержав $68 тис. від двох громадян (по $34 тис. з кожного) за «вирішення питання» щодо їх зняття з розшуку у ТЦК та СП та подальшого оформлення відстрочки від мобілізації, а також за непритягнення до відповідальності після оформлення фіктивної відстрочки.

СБУ та ОГП викрили на «ухилянтській схемі» високопосадовця Головного госпіталю ЗСУ

Дата: 11.02.2026 10:13

СБУ у взаємодії з Офісом Генпрокурора та Головнокомандувачем ЗСУ ліквідувала схему ухилення від мобілізації у Головному військовому клінічному госпіталі ЗСУ. За результатами спільних заходів було затримано високопосадовця центру організації охорони та оборони об’єктів цього закладу.

Затриманим виявився начальник центру організації охорони та оборони об’єктів «Головного військового клінічного госпіталю» Олександр Іванов.

У пошуках «ухилянтів»: поліція перевіряє у чоловіків медичні довідки та документи про догляд за родичами з інвалідністю

Дата: 02.02.2026 13:01

Нацполіція провела шостий етап операції «Опікун»: за новими фактами ухилення від військової служби підозри отримали 110 фігурантів.

Зокрема, йдеться про використання фальсифікованих медичних довідок та документів про нібито необхідність догляду за родичами з інвалідністю. Саме ці документи фігуранти подавали до відповідних органів для отримання відстрочок від мобілізації або дострокового припинення військової служби.

СБУ та ОГП викрили першого заступника голови однієї з райдержадміністрацій Києва на «ухилянтських схемах»

Дата: 21.01.2026 19:12

Співробітники СБУ ліквідували у Києві чергову масштабну схему ухилення від мобілізації. Затримано першого заступника голови однієї з райдержадміністрацій столиці, який причетний до оборудки.

Як встановило розслідування, чиновник шляхом підробки документів фіктивно «зараховував» клієнтів до військових частин ЗСУ, а надалі організовував їхнє списання з військового обліку за вигаданими медичними діагнозами.

Вартість такої «послуги» становила від 15 до 20 тисяч доларів США з клієнта.

ДБР викрило лікарів одеського ТЦК, які видавали фіктивні висновки ВЛК без присутності призовників

Дата: 21.01.2026 12:57

ДБР викрило лікарів одеського ТЦК, які масово видавали фіктивні висновки ВЛК без присутності призовників.

Працівники ДБР виявили всіх учасників схеми підриву мобілізації та повідомили про підозри комісії позаштатних лікарів ВЛК Приморського РТЦК та СП Одеси.

Лікарі діяли у змові з учасниками масштабної корупційної схеми, викритої ДБР раніше.

Прокуратура викрила дві схеми ухилення від мобілізації за участю адвокатів

Дата: 13.01.2026 11:04

Прокуратура зупинила чергові схеми ухилення від мобілізації за участю адвокатів.

У січні цього року на Закарпатті та в Києві припинено діяльність адвокатів, які за грошову винагороду допомагали військовозобов’язаним уникати служби, - повідомили в ОГП.

Закарпаття

Приймав участь у схемі виїзду за кордон військовозобов’язаних чоловіків: одеського суддю звільнено з посади

Дата: 12.12.2025 12:36

Вища рада правосуддя розглянула дисциплінарну скаргу, підготовлену на підставі матеріалів справи САП і НАБУ, та ухвалила рішення про звільнення з посади суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області.

За версією слідства, зазначений суддя був одним з учасників організованої групи, що працювала всередині судової системи й допомагала військовозобов’язаним чоловікам незаконно виїжджати за кордон та отримувати відстрочку від мобілізації.

Підписка на ухилення від мобілізації