Побиття дружини, як запобіжний захід

Семен Ханін
Семен Ханін
Адвокат ЮК «Амбер», к.е.н., заслужений юрист України, член Правління ААУ

 

Дивна думка сторони обвинувачення, що розмір застави не є надмірним, так як саме тому підозрюваний/обвинувачений не порушував покладені на нього обов’язки знайшла відповідне втілення у численних ухвалах слідчих суддів/судів. Таким чином, якщо:

- підозрюваний/обвинувачений не порушував покладені на нього обов’язки, то застава не є надмірною, а як раз виконує свою функцію

- підозрюваний/обвинувачений порушив покладені на нього обов’язки, то застава була замала, її потрібно стягнути до бюджету, та призначити більшу, чи тримання під вартою

Випадків, що застава була надмірною непередбачено!

Ще одна дивна думка сторони обвинувачення, що підтримується слідчими суддями/судами, що якщо застава внесена, то її розмір не є надмірним апріорі.

У юридичній площині це виглядає наступним чином:

У чоловіка запитує суддя, чому він б’є дружину.

Чоловік: «щоб не гуляла».

Суддя: «а вона гуляє, чи намагалась?»

Чоловік: «ні, тому що я її б’ю»

Суддя: «А не забагато ви її б’єте?»

Чоловік: «ні, в самий раз достатньо, раз не гуляє».

Тобто фактично презюмується як у першому, так і у другому випадках, що людина має НЕ виконувати покладені на нього обов’язки (чи зраджувати у шлюбі), і це доводити не потрібно. Не потрібно надавати якісь докази на підтвердження намагання це зробити. І тільки запобіжний захід може бути належним запобіжником від порушень закону.

З цією логікою мене б дружина давно викинула б з хати, а викладачі з університету.

А зараз це звичайна судова практика.

Як мінливо життя?