Отримали рахунок за опалення і здивувалися сумі? Можливо, причиною стала незрозуміла для вас величина – опалювальна площа. Що це за показник і як він впливає на вартість ваших комунальних послуг? Давайте розберемося разом.
Дуже часто трапляється ,що постачальник послуги теплової енергії/центрального опалення у рахунках фактурах зазначає загальну площу приміщення замість опалювальної!
Що таке опалювальна площа?
На даний час є декілька визначень поняття опалювальної площі для споживачів:
- згідно з правилами надання послуги з постачання теплової енергії: опалювана площа (об’єм) приміщення - загальна площа (об’єм) приміщення без урахування площі лоджій, балконів, терас;
- згідно кодексу газорозподільних систем: опалювальна площа – загальна опалювальна площа об’єкта споживача без урахування площі лоджій, балконів, терас, а також площі приміщень, де відсутні тепловіддавальні поверхні (радіатори, регістри, стінки печей, трубопроводи систем опалення тощо), які безпосередньо не з’єднані з опалювальними приміщеннями дверними та іншими отворами;
- згідно листа НКРЕУ від 08.12.2004 N 05-39-14/5344: згідно пункту 2 Норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.1996 N 619 ( 619-96-п ): "Установити, що до опалюваної площі належить загальна площа квартири (будинку) без урахування площі лоджій, балконів, терас. З опалюваної площі також вилучається площа приміщень, у яких відсутні тепловіддавальні поверхні (радіатори, регістри, стінки печей, трубопроводи систем опалення тощо) та які безпосередньо не з'єднані з опалюваними приміщеннями дверними та іншими отворами". Посилання.
Що таке загальна площа приміщення?
Загальна площа приміщення – це вся площа, включаючи балкони, лоджії та інші допоміжні приміщення. Опалювальна площа ж виключає ці елементи, оскільки вони, як правило, не опалюються.
Чому важливо знати свою опалювальну площу?
Контролювати розмір платежів: обсяг платежів за опалення розраховується пропорційно до опалювальної площі.
Перевірити правильність нарахувань: порівнявши нараховану суму з розрахунком, ви зможете переконатися у його правильності.
Оптимізувати витрати на опалення: знаючи свою опалювальну площу, ви можете вжити заходів для її зменшення (наприклад, утеплити квартиру) і, таким чином, зменшити витрати на опалення.
Захист своїх прав: Знання своїх прав як споживача допоможе вам уникнути конфліктних ситуацій з постачальниками комунальних послуг.
Як визначається опалювальна площа приміщень?
На підставі технічної документації (технічного паспорту) на будинок, квартиру або нежитлове приміщення.
У випадку відсутності технічного паспорту на підставі технічної інвентаризації будівлі.
Цю процедуру проводять спеціалізовані організації, які мають відповідну ліцензію. Під час інвентаризації проводяться точні виміри всіх приміщень, і на підставі отриманих даних складається технічний паспорт.
Що робити, щоб уточнити свою опалювальну площу?
- Звернутися до ЖЕКу, ОСББ, обслуговуючої компанії або управителя у письмової формі та надати виготовлений технічний паспорт.
Спеціалісти повинні надати вам інформацію про те, як була визначена опалювальна площа вашої квартири.
- У випадку зміни опалювальної площі приміщення звернутися до постачальника послуги з технічним паспортом та відповідно до абзацу 2 пункт 26 Постанови кабінету міністрів № 830 Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії:
Споживач надає виконавцю інформацію про опалювану площу (об’єм) приміщення. У разі зміни опалюваної площі (об’єму) приміщення споживач надає у місячний строк виконавцю інформацію про таку зміну разом з копією технічного паспорта приміщення з метою подальшого внесення змін до договору.
- Звернутися до фахівця , який допоможе фахово визначити порядок дій стосовно уточнення або визначення опалювальної площі.
Висновок:
Опалювальна площа – важливий показник, який безпосередньо впливає на ваші платежі за комунальні послуги. Розуміння того, що таке опалювальна площа і як вона визначається, дозволить вам контролювати свої витрати і уникнути непорозумінь з постачальниками теплової енергії.