комунальні послуги

Гарантія комфорту: що має бути прописано в договорі з управителем

Дата: 20.11.2024 10:31

Укладання договору про управління багатоквартирним будинком – це справжній квест. Вам доведеться розшифрувати юридичні терміни, розібратися в тонкощах цивільного права і не заплутатися в умовах договору. Але не хвилюйтеся, ми допоможемо вам пройти цей шлях і розкриємо всі секрети цього документа.

У цієї статті ми будемо розбирати істотні умови договору з управителем, які повинен містити кожен такий договір.

Бюрократичні джунглі: хто відповідає за лічильники? (Комунальний довідник споживача)

Дата: 18.11.2024 10:31

Хто любить лічильники? Мабуть, ніхто. Ці металеві коробочки, що невпинно крутяться, відстежуючи кожну краплю води і кожен кубічний метр газу, не викликають у нас ніяких позитивних емоцій. Але хто ж тоді повинен дбати про те, щоб ці прилади працювали правильно і не обманювали нас? Давайте розберемося в цьому непростому питанні.

Ст.8 Закону України «Про житлово комунальні послуги» прямо вказує на обов’язки виконавця послуг стосовно контролю за міжповірковими інтервалами комерційних вузлів облік та їх ремонт, а саме:

Опалення: все, що ви хотіли знати про рахунки, але боялися запитати

Дата: 16.11.2024 15:35

Опалення – це як любов: воно може бути приємним і теплим, а може й обпекти. Але якщо з коханням ще якось можна розібратися, то з рахунками за опалення все набагато складніше.

Чому так? Чому ці цифри ніяк не співпадають з нашими відчуттями тепла і комфорту? Спробуємо знайти відповіді на ці та інші питання.

Стаття 8 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», визначає особливості рахунків фактур за опалення та водопостачання тa якa облікова інформація повинна міститися у цих рахунках.

Що ховається за цифрами в платіжці? Розшифровуємо рахунки за комуналку: повний гайд для споживача

Дата: 13.11.2024 09:51

Рахунок за комунальні послуги – це не просто набір цифр. Це документ, який відображає обсяг спожитих вами послуг та суму, яку ви повинні сплатити.

Давайте детально розглянемо, яку інформацію має містити рахунок, щоб ви могли контролювати свої витрати і уникнути непорозумінь з постачальниками послуг.

Згідно наказу міністерства розвитку громад та територій України: 31.01.2020 № 23

Рахунки на оплату комунальних послуг надаються споживачу на паперовому носії.

Комуналка без секретів: ваше право на інформацію

Дата: 11.11.2024 11:23

Згідно з останніми опитуваннями, більшість українців вважають комунальні платежі одним з найбільших фінансових тягарів. Однак мало хто знає про свої права як споживача.

Давайте разом розберемося, яку інформацію ви маєте право отримати від постачальників комунальних послуг.

Секрети комунальних служб: що вони приховують від вас (Права і обов’язки виконавців комунальних послуг та управителів)

Дата: 08.11.2024 09:37

Вам коли-небудь хотілося зазирнути за лаштунки і дізнатися, що насправді відбувається в комунальних службах? Які права і обов'язки мають ті, хто відповідає за наше водопостачання, опалення та інші життєво важливі речі?

У цій статті ми розкриємо права і обов’язки виконавців комунальних послуг та управителів, розкриємо всі секрети і розповімо вам все, що ви хотіли знати, але боялися запитати. Ви дізнаєтеся, як захистити свої права і не платити за повітря."

1. Виконавець комунальної послуги має право:

Хто кому винен? Розбираємося в ваших правах на комунальні послуги

Дата: 06.11.2024 10:47

Комуналка – вічна тема для обговорень, особливо коли мова заходить про розмір рахунків. Але чи знаєте ви, що як споживач комунальних послуг, ви маєте цілий ряд прав, які дозволяють вам контролювати витрати і вимагати якісного обслуговування?

Розберемось хто такі споживачі та їх визначення.

Споживач житлово-комунальних послуг (далі - споживач) - індивідуальний або колективний споживач:

Непрозора комуналка: хто винен і що робити (повноваження органів держвлади та органів місцевого самоврядування у сфері ЖК послуг)

Дата: 04.11.2024 11:34

Хто не стикався з проблемами комунальних послуг? То холодні батареї взимку, то потоп від сусідів, то рахунки, від яких очі розбігаються. Але хто ж відповідає за все це?

Давайте розберемося, хто з наших чиновників тримає на своїх плечах цю непросту ношу і які у них для цього є повноваження.

Повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг:

Опалювальна площа: що це і чому вона важлива для вашого рахунку за тепло?

Дата: 29.10.2024 19:36

Отримали рахунок за опалення і здивувалися сумі? Можливо, причиною стала незрозуміла для вас величина – опалювальна площа. Що це за показник і як він впливає на вартість ваших комунальних послуг? Давайте розберемося разом.

Дуже часто трапляється ,що постачальник послуги теплової енергії/центрального опалення у рахунках фактурах зазначає загальну площу приміщення замість опалювальної!

Що таке опалювальна площа?

На даний час є декілька визначень поняття опалювальної площі для споживачів:

Як захиститися від штрафів комунальних служб: поради юристів

Дата: 28.10.2024 15:44

Якщо до вас завітали представники газової служби, електромереж, водоканалу або інших комунальних служб, які повідомляють про те, що виявлено незаконне підключення до мереж газу/електроенергії/води, насамперед, необхідно пам’ятати: незаконне врізання у газову мережу і неправильний зварювальний шов на старій трубі це не одне й те ж саме.

Отже, представники служб стверджують, що повинні на місці підтвердити факт незаконного підключення з метою накладання штрафу. Що потрібно робити вам?

Підписка на комунальні послуги