Порядок оформлення та видачі військово-облікового документа: Кабмін вніс зміни та оновив форму

Дата: 18.05.2024 14:58

Кабмін вніс зміни до порядку оформлення та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних і резервістів, а також оновив форми такого документа.

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

Згідно з постановою, військово-обліковий документ оформлюють (створюють) і видають (замінюють) у таких формах:

  • в електронній формі - засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста, Державного вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного застосунку Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації).
  • у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

Також у постанові зазначається, що у військово-обліковому документі в електронній формі відображається унікальний електронний ідентифікатор у вигляді двовимірного штрих-коду, що містить відомості про зазначений документ (далі - QR-код військово-облікового документа) у разі наявності даних таких, як ПІБ, дата народження; номер облікової картки платника податків; окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних і резервістів; відомості про результати медичних оглядів, що проводилися з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку; відомості про наявність відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для військовозобов'язаних і резервістів.

Зазначається, що QR-код військово-облікового документа в електронній формі є формою військово-облікового документа в електронній формі у вигляді двовимірного штрихкоду, який містить відомості про зазначений військово-обліковий документ. Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду і не може використовуватися без нього.

Військово-обліковий документ як в електронній формі так і в паперовій мають однакову юридичну силу.

Крім того в Мінцифри закликали оновлювати дані через ЦНАПи, для чого розробили електронний функціонал, який значно спростить процес і розвантажить ТЦК.

У відомстві розповіли, як це працює.

Військовозобовʼязаний українець чи українка приходить до ЦНАПу, надає актуальні дані про себе та підтверджує їх. Далі адміністратор вносить дані в електронну систему і інформація автоматично підтягується в Оберіг. Заявник отримує витяг з печаткою і підписом адміністратора ЦНАПу про актуалізацію даних. 

Навіть якщо ви не маєте військового квитка, багато років не були у військкоматі або з певних причин не оновлювали дані в ТЦК, зробіть це в ЦНАПі. Так ви виконаєте норму закону та убезпечите себе від штрафу.

Детальна інструкція на інфографіці:

1