військовий облік

Вдосконалено військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів

Дата: 09.07.2024 17:18

На засіданні Кабміну було ухвалено Постанову, якою вдосконалено військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів.

Нововведення стосуються осіб віком до 25 років, які перебувають на ТОТ або які виїхали за кордон із ТОТ або з територій активних бойових дій.

Зарахування таких громадян на навчання до українських закладів вищої освіти здійснюватиметься з відтермінуванням взяття їх на військовий облік (до закінчення періоду воєнного стану).

В чому різниця між «знятий» та «виключений» з військового обліку: роз'яснення

Дата: 07.07.2024 09:57

В чому різниця між «знятий» та «виключений» з військового обліку?

«Знятий» — це тимчасове явище і не скасовує статусу військовозобов'язаного. Громадянин продовжує проходити ВЛК та оновлювати дані. Та це передбачає повернення на облік через певний час відповідно до обставин.

«Виключений» означає, що людина є непридатною до служби та не підлягає мобілізації. Такі категорії не мають оновлювати свої дані. У військово-обліковому документі повинна бути відповідна відмітка.

Хто підлягає зняттю та виключенню з військового обліку – на фото:

Отримати військово-обліковий документ з QR-кодом відтепер можна в усіх ЦНАПах України

Дата: 25.06.2024 17:00

Відтепер українці після уточнення облікових даних у ЦНАПі зможуть отримати військово-обліковий документ із QR-кодом за яким перевірятимуть дійсність документа. Він сформується, якщо в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів є вся необхідна інформація про заявника. 

Про це повідомили в Мінцифри та зауважили, що це можна зробити безоплатно, без черг та відвідування територіальних центрів комплектування.

Як це працює?

Військовозобов’язані за певних умов можуть не підлягати відповідальності за порушення правил військового обліку

Дата: 10.06.2024 12:15

Військовозобов’язані за певних умов можуть не підлягати відповідальності за порушення правил військового обліку за статтею 210 КУпАП та за порушення законодавства про мобілізацію за статтею 210-1 КУпАП. 

Відповідні умови передбачає новий закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію №3696-IX (законопроект 10379 про заочні штрафи), який набув чинності 19 травня.

Кабмін дозволив дистанційно ставати на військовий облік тим, хто постійно проживає за кордоном

Дата: 07.06.2024 17:45

Внесено зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобовʼязаних та резервістів та до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Про це повідомляє представник Кабміну у ВРУ Тарас Мельничук.

Мобілізація в Україні: У Міноборони відповіли, у якому випадку українцям треба повертатися з-за кордону

Дата: 04.06.2024 11:59

Речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів, що військовозобовязаним українцям, які перебувають за кордоном, і які оновили свої облікові дані у застосунку "Резерв+", треба повернутися до України і особисто прийти до ТЦК у випадку, якщо застосунок показує статус "у розшуку".

Понад 700 тис українців перебували у безпідставному «розшуку» у «Резерв+»: в Міноборони заявили про вирішення ситуації

Дата: 29.05.2024 16:52

710 000 громадян знято з безпідставного "розшуку" завдяки застосунку "Резерв+", який допоміг вирішити цю проблему. Потрібно авторизуватись у застосунку повторно, щоб побачити свій оновлений статус.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Вона зазначила, що відомство усуває помилки у обліку військовозобов'язаних і, зокрема, через зстосунок "Резерв+" стали очевидні прогалини у реєстрі "Оберіг".

Українські чоловіки, які давно проживають за кордоном, також повинні оновити військово-облікові дані - Міноборони

Дата: 26.05.2024 11:42

Військовозобов'язані, які перебувають за кордоном, мають до 16 липня 2024 року оновити військово-облікові дані.

Відповідаючи на запитання, чи потрібно оновлювати дані чоловікам, які виїхали за кордон 10−20 років тому, живуть там і мають відповідні документи на постійне місце проживання за кордоном, у Міноборони заявили:

Що означають статуси військовозобов'язаного у додатку "Резерв+": пояснення ТЦК

Дата: 23.05.2024 15:11

Декого може занепокоїти те, що після уточнення даних його статус у "Резерв+" встановлений як "уточнюється" або ж "у розшуку". 

Заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин заявив, що якщо статус у "Резерв+" не відповідає вашим очікуванням - хвилюватись не варто.

Він пояснив, що означає той, чи інший статус та як вони змінюються, про це пише Голос Today.

"Уточнюється"

Військовозобов'язані, які перебувають за кордоном, мають уточнювати свої дані через електронний кабінет

Дата: 18.05.2024 16:55

Кабмін реалізовує експериментальний проєкт з уточнення облікових даних призовників, військовозобов'язаних і резервістів, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.

Зокрема, згідно з постановою від 17 травня 2024 р. № 565, Міністерство оборони зобов'язане протягом двох місяців із дня набрання чинності документу забезпечити можливість уточнення облікових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном засобами електронного кабінету відповідно до порядку, затвердженого цією постановою.

Підписка на військовий облік