ВПВС в постанові від 05.04.2023 у справі № 911/1278/20 https://reyestr.court.gov.ua/Review/110208958 зазначила, що правове регулювання відносин, пов`язаних з купівлею-продажем транспортних засобів, здійснюється на підставі загальних положень ЦК України про перехід права власності за договором, спеціальних правил, закріплених у відповідних положеннях Закону № 3353-XII та прийнятих на його виконання нормативних актів відповідних органів, що регламентують порядок державної реєстрації окремих видів транспортних засобів.
Ними не передбачено в імперативному порядку, що право власності переходить до набувача транспортного засобу з моменту здійснення його державної реєстрації.
Право власності на таке майно переходить до набувача відповідно до умов укладеного договору.
У цій справі сторони визначили настання двох умов: передача екскаваторів набувачу та їх перереєстрація в органах Держгірпромнагляду.
Оскільки такі умови не були дотримані, спірні екскаватори не перейшли у власність позивача, а продовжували перебувати у власності відповідача та могли бути обтяжені приватним виконавцем на користь другого відповідача, як стягувача у виконавчому провадженні.
Послідуюча зміна умов переходу права власності за додатковою угодою (після накладення арешту) не вплинула на правомірність дій приватного виконавця.
Адже боржник не вправі розпоряджатися майном, на яке накладений арешт, крім випадків, передбачених законом.