слідчий експеримент

Деталі проведення слідчого експерименту - позиція Верховного суду

Дата: 01.08.2024 09:26

КПК України не вимагає від слідчого проводити слідчий експеримент виключно на місці події кримінального правопорушення з відтворенням усіх умов, які існували на час вчинення діяння – Постанова ККС ВС.

У касаційній скарзі прокурор стверджував, що суд першої інстанції безпідставно визнав неналежними й недопустимими доказами висновки судово-медичних експертиз, якими встановлено кількість ударів та розмежування ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, а також слідчі експерименти за участю потерпілих.

Не роз'яснення потерпілому положень ст.384 КК України перед слідчим експериментом не свідчить про порушення вимог КПК України

Дата: 22.08.2023 16:57

Рішення ВС у справі № 279/3112/21 від 17.07.2023 https://cutt.ly/Cwg5sxjH

У касаційній скарзі захисник засудженого зазначив, що протокол слідчого експерименту за участю потерпілого є недопустимим доказом, оскільки останній не був попереджений про кримінальну відповідальність за ст.384 КК України.

ККС ВС відхилив такі доводи касанта та зазначив наступне.

Слідчий експеримент не обов’язково повинен проводитися на місці події злочину

Дата: 04.05.2023 09:38

Якщо слідчий експеримент було проведено у бюро судово-медичної експертизи за участю підозрюваних з метою відтворення механізму, характеру та способу спричинення потерпілому тілесних ушкоджень, що можливо відтворити, не прив’язуючись до місця скоєння злочину, то результати, отримані у результаті проведення цієї слідчої дії, є допустимим доказом.

Зміна засудженим у судовому засіданні показань не є підставою для визнання протоколу слідчого експерименту недопустимим доказом.

Підписка на слідчий експеримент