фермери

USAID: Чверть фермерів стикається із земельною корупцією

Дата публікації: пт, 11/13/2020 - 20:02

 

23% малих і середніх агропідприємств стикаються з корупцією під час проходження адміністративних процедур, пов'язаних із землею.

Про це свідчать результати дослідження USAID "Підтримка аграрного та сільського розвитку", повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на AgroPortal.ua.

Увага! Власникам паїв необхідно зареєструвати право власності до 01.01.2025: як це зробити?

Дата публікації: чт, 07/16/2020 - 11:46

Відповідно до чинного законодавства України, до 1 січня 2025 року всі власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їх спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї. Якщо вимогу не буде виконано, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, і вона перейде у комунальну власність територіальної громади.

1500 грн за гектар: влада готує новий податок для власників земельних паїв

Дата публікації: вт, 07/07/2020 - 11:25

 

Народні депутати зі "Слуги народу" та групи "Довіра" придумали новий податок, який ляже на плечі дрібних фермерів. Пересічний власник паю платитиме 1500 гривень за гектар на рік. Ініціативу підтримує великий агробізнес.

Близько 7 мільйонів українців, за даними Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру, мають земельні паї - у середньому близько чотирьох гектарів кожен. 4,7 мільйона власників паїв є одноосібниками - тобто обробляють свої паї самостійно. Решта паїв здаються в оренду великим агрофірмам чи холдингам.

Фермерам необхідно за півроку переукласти договори оренди, аби не залишитися без землі

Дата публікації: пт, 02/21/2020 - 13:43

Набула чинності низка змін, які, за задумом їх авторів, мають протидіяти рейдерству. Насамперед новації стосуються державної реєстрації речових прав на нерухомість, особливо в частині прав на оренду землі. Усе це має й інший бік у контексті обіцяного ринку землі.

 

Автоматична пролонгація

Уряд планує спростити дрібним фермерам доступ до кредитів

Дата публікації: сб, 02/15/2020 - 16:29

У рамках земельної реформи Уряд створить ефективний інструмент для спрощення отримання кредитів дрібним фермерам, які не мають кредитної історії.

Повідомляє ІЦ УАК за матеріалами me.gov.ua

Після відкриття ринку землі фермери без кредитної історії зможуть отримати позику на купівлю перших 100 га землі

Дата публікації: вт, 01/21/2020 - 13:04

Після відкриття ринку землі фермери, які не показують свої доходи та не мають кредитної історії зможуть брати кредити до 5 млн грн, тобто на придбання на 100 га землі.

Про це розповів Олексій Мушак, радник прем'єр-міністра Олексія Гончарука, передає Agropolit.com.

Експерт зазначає, що отримання кредитів без кредитної історії в банку стало можливим після змін в постанову Нацбанку №351.

Для малих та середніх фермерів України планують створити фонд часткового кредитування землі

Дата публікації: сб, 12/07/2019 - 12:18

Кабінет міністрів поділився планами щодо здешевлення кредитів для малих та середніх фермерів, серед ініціатив — створення Фонду часткового кредитування землі, законопроект про який подадуть в парламент цього року. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів.

Зокрема у плані передбачається:

Чи має право фермерське господарство орендувати техніку у члена ФГ?

Дата публікації: ср, 11/20/2019 - 17:27

Питання

Чи має право фермерське господарство (ФГ) взяти в оренду трактор у члена ФГ, якщо цей член є ще й головою ФГ? Якщо це можливо як обрахувати оренду, чи можна договірну суму? І взагалі, як правильно скласти такий договір та якими законними актами керуватися?

Відповідь

Чи має право фермерське господарство взяти в оренду трактор у члена ФГ, якщо цей член є ще й головою ФГ? 

Типовий договір про створення сімейного фермерського господарства вже в дії

Дата публікації: чт, 06/06/2019 - 17:08

З 14 травня 2019 року набув чинності наказ Міністерства аграрної політики від 05.04.19 р. № 11, яким  затверджено Типову форму договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (далі – Типовий договір, сімейне ФГ). Нагадаємо, Типовий договір потрібен фермерам, які бажають створити сімейне ФГ без статусу юридичної особи.

Рейтинг ТОП-15 фермерів України

Дата публікації: чт, 03/14/2019 - 16:26

На головному сайті для фермерів Kurkul.com було оприлюднено рейтинг українських фермерів. За час існування Карти куркулів України на сайті зібрано в базі понад 4,5 тис. досьє фермерів та фахівців сільського господарства і відмічено на карті їх сільгосппідприємства.

За підсумками року існування проекту складено рейтинг ТОП-15 досьє, які читачі найчастіше шукали та читали протягом цього часу.

Перша п’ятірка виглядає так:

відео / фото