трудові відносини

Зобов'язання роботодавця запропонувати працівникові всі вакантні посади

Дата: 09.10.2024 18:19

Рішення ВП ВС у справі № 641/1334/23 від 28.08.2024 https://t1p.de/lfstm

У цій справі ВП ВС мала надати відповідь, зокрема, на таке ключове питання: чи зобов'язаний роботодавець запропонувати працівникові, який подав заяву про скорочення двомісячного строку попередження про наступне вивільнення, всі вакантні посади, які з'явилися на підприємстві протягом періоду перед звільненням і які існували на день звільнення.

Поради журналістам: як захистити свої трудові права?

Дата: 25.09.2024 16:51

Прийняття на роботу працівника без укладення трудового договору є серйозним, і водночас найпоширенішим в Україні порушенням норм трудового законодавства. Відсутність офіційного оформлення роботодавцем позбавляє працівника, в тому числі й журналіста, трудових прав та гарантій, які передбачені вітчизняним законодавством про працю.

Чим відрізняється трудовий договір від цивільно-правового?

Працівник, з яким укладений трудовий договір, має низку соціальних і трудових гарантій, зокрема:

Скорочення чисельності або штату працівників, як підстава для розірвання трудового договору

Дата: 24.09.2024 16:25

Скорочення чисельності або штату працівників допускається виключно у разі наявності змін в організації виробництва і праці (наприклад, вдосконалення, покращення процесу виробництва, зменшення обсягу виробництва продукції, перепрофілювання підприємства, установи, організації тощо).

Відповідно до норм Господарського кодексу України (ч. 3 ст. 64), виключно підприємство визначає організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Чи має право працівник держзакладу післядипломної освіти викладати у комунальному закладі загальної середньої освіти?

Дата: 16.09.2024 15:11

Чи має право працівник державного закладу післядипломної освіти викладати предмет у комунальному закладі загальної середньої освіти впродовж основного робочого часу, чи така робота вважається сумісництвом?

Права та гарантії вагітних жінок у трудових відносинах

Дата: 19.07.2024 08:17

Законодавство про працю України забезпечує вагітним жінкам певні права та гарантії при працевлаштуванні та захист від незаконного звільнення.

Вагітні жінки мають право на захист від будь-якої дискримінації або незаконного ставлення з боку роботодавців. Тільки жінкам вирішувати, - чи повідомляти свого потенційного роботодавця про свій стан вагітності. Роботодавці не можуть вимагати такої інформації під час прийняття на роботу.

Закон України «Про зайнятість населення» - містить норми, які стосуються прав жінок при працевлаштуванні.

Звільнення з ініціативи працівника: чи потрібна причина для розірвання трудових відносин?

Дата: 08.07.2024 11:04

Однією з підстав припинення трудових відносин є розірвання трудового договору з ініціативи працівника або, розмовно, звільнення за власним бажанням.

Чи потрібна причина для такого звільнення розповідає Юридичний порадник для ВПО.

Подання роботодавцями відомостей в ПФУ про працівників: відповіді на актуальні питання

Дата: 06.07.2024 12:49

Топ-5 актуальних питань щодо подання відомостей до Пенсійного фонду про трудові відносини з працівником.

1. Чи всім страхувальникам потрібно відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2024 № 650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» подавати відомості про працівників?

Чи є правомірним оформлення трудових взаємовідносин шляхом видання лише наказу про прийняття на роботу?

Дата: 26.06.2024 09:58

Чи є правомірним оформлення трудових взаємовідносин роботодавця з працівником шляхом видання наказу про прийняття працівника на роботу (не укладати трудовий контракт з працівником, а тільки шляхом видання наказу на прийом на роботу)? Та чи можливо укласти трудовий контракт з працівником в електронній формі, за допомогою електронного підпису?

Особливості роботи в нічний час у період дії воєнного стану - роз'яснення

Дата: 09.06.2024 09:34

Нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку. Гарантії в оплаті праці за роботу у нічний час визначені ст. 108 КЗпП України, відповідно до якої, робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

У період дії воєнного стану НЕ залучаються до роботи в нічний час без їх згоди:

Підписка на трудові відносини