трудові відносини
Безперервна комунікація з босом: що передбачають зміни до ЗУ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»
Що передбачає Закон про внесення змін до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору (№ 4412-IX)?
Попри точковість новацій, він може створити деякий дискомфорт для працівників, - повідомляє Трудовик UA.
Зокрема, серед новацій:
Набули чинності зміни до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»
14 червня 2025 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору.
Закон передбачає:
- Захист працівників у зоні бойових дій
Якщо працівник не виходить на роботу на робоче місце у зоні активних бойових дій, звільнити його за прогул без поважної причини (пункт 4 статті 40 КЗпП) не можна.
Час такого прогулу не оплачується і не зараховується до стажу, що дає право на основну щорічну відпустку.
Зміни щодо працівників, робочі місця яких знаходяться на тимчасово окупованих територіях: деталі нового закону
01 травня Верховна Рада України прийняла Закон про нові обов’язки щодо працівників, робочі місця яких знаходяться на тимчасово окупованих територіях (законопроект №12255-1).
Про що йдеться у новому законі розповідає "Адвокат права".
Отже, що було прийнято в документі:
Чи може підприємство взяти на посаду мобілізованого працівника іншого робітника на підставі ЦПД?
Питання:
«Під час реорганізації (перетворення) мобілізовано робітника та направлено його на проходження військової служби, а у підприємства в зв’язку з виробничою необхідністю є потреба в робітнику. Чи може підприємство взяти на цю посаду робітника на підставі цивільно-правового договору до закінчення процедури реорганізації?»
Відповідь:
Як правильно оформити трудові відносини з неповнолітнім працівником та визначити тривалість робочого часу?
Питання:
Як роботодавцю правильно оформити трудові відносини з неповнолітнім працівником та яка максимальна тривалість робочого часу неповнолітнього працівника?
Відповідь:
На теперішній час багато молоді хоче реалізувати своє право на працю, разом з цим у роботодавців виникають питання стосовно належного оформлення трудових відносин з неповнолітніми.
Відповідальність роботодавця за затримку заробітної плати
Відповідно до статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин під час воєнного стану» — заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.
Особливості режимів робочого часу працівників під час дії воєнного стану
Питання тривалості, складу, режиму і порядку обліку робочого часу регулюються Кодексом законів про працю України (далі - КЗпП).
Розрізняють режим робочого часу, який встановлюється для працівників і режим роботи підприємства. Вони можуть співпадати або ні. Трудове право регулює лише режим роботи працівників.