Три судові інстанції підтвердили правомірність постанови Головного управління щодо порушення трудових прав працівників ФОП

Дата: 24.09.2022 10:01

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду (Верховний Суд) підтримав позицію судів першої та апеляційної інстанцій, які відмовили у задоволенні позовних вимог фізичної особи-підприємця (ФОП) про визнання протиправною та скасування постанови ГУ Держпраці в Одеській області.

За результатами проведеного інспекційного відвідування ФОП, яка здійснює господарську діяльність в одному з торгівельних центрів Одещини, посадовими особами Головного управління Держпраці в Одеській області був складений акт, в якому встановлені порушення статей 21, 24 КЗпП України.

Колегія суддів Верховного Суду вважає правильним і обгрунтованим висновок судів першої та апеляційної інстанцій про те, що вказані обставини в акті інспекційного відвідування, а саме про те, що особи виконували саме трудову функцію, підпорядковувались правилам трудового розпорядку підприємства, їм було надано робоче місце, необхідне для виконання роботи устаткування, обладнання, фірмовий одяг, ці особи отримували платню не за певний кінцевий матеріальний результат, а за виконану роботу. Таким чином, правовідносини, які виникли між ФОП та особами, є саме трудовими і повинні були оформлюватись трудовими договорами, а не цивільно-правовими угодами (договорами підряду).

Отже, трьома інстанціями було підтверджено правомірність прийнятої Головним управлінням Держпраці в Одеській області постанови за порушення ФОП трудових прав трьох осіб щодо неналежного оформлення трудових відносин.

ФОП зобов’язано сплатити штраф у сумі 150 000 гривень.

Детальніше за посиланням https://od.dsp.gov.ua/.../try-sudovi-instantsii.../

Головне управління Держпраці в Одеській області