У Мінсоцполітики розповіли про оформлення субсидій на цей опалювальний сезон

Дата: 13.08.2022 20:35

Невдовзі починається опалювальний сезон і багатьом українцям варто задуматися про те, що потрібно буде оформлювати субсидію.

Про те, чи не зміниться цього року через повномасштабне вторгнення росії в Україну, система призначення субсидій, під час "Єдиного телемарафону" розповів заступник міністра з питань соцполітики Віталій Музиченко, пише Стена.

Як зазначив Музиченко, опалювальний період цього року розпочинатиметься планово, тому спочатку буде здійснено розрахунок субсидій, як на початок жовтня, так і на міжопалювальний місяць, а потім уже на листопад. Однак він зазначив, що буде все як і раніше, адже по-новому щось відбуватися може хіба що на рівні адміністрування, але для населення це не відчуватиметься.

Тобто громадяни, які отримували субсидію на комунальні послуги раніше, продовжать і надалі її отримувати. А от у випадку тих, хто раніше не отримував таких виплат, то їм доведеться оформлювати їх одним із доступних способів. Зробити це можна буде, наприклад, через Центри надання адміністративних послуг, ще через додаток "Дія", або через органи соцзахисту.

Музиченко зазначив, що будь-який варіант, зручний для людини, а також будь-якої миті він може претендувати на житлову субсидію та оформити її. Безумовно, якщо людині дана допомога справді необхідна, і вона не може з об'єктивних причин оплачувати комуналку.

Більш того, Музиченко закликав громадян серйозно проаналізувати свої можливості. Звернув також увагу він і на те, що під час війни більшість українців змінили доходи, тому, якщо їм необхідна підтримка, то потрібно обов'язково оформити субсидію.