5 фактів щодо субсидії на житлово-комунальні послуги (інфографіка)
5 найпоширеніших питань, які стосуються субсидії на житлово-комунальні послуги розповідає Юридичний порадник для ВПО.
Які документи необхідно подати для отримання субсидії?
5 найпоширеніших питань, які стосуються субсидії на житлово-комунальні послуги розповідає Юридичний порадник для ВПО.
Які документи необхідно подати для отримання субсидії?
У квітні закінчується опалювальний сезон, а з 1 травня органи Пенсійного фонду України визначать право на отримання житлових субсидій на наступний період (до 30 квітня 2026 року).
Як правило, одержувачам, які отримували житлову субсидію в попередньому періоді, виплату буде призначено автоматично, на підставі наявної в Пенсійному фонді України інформації (якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарства, відсутня заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг).
Про це повідомляють в ПФУ.
6 лютого було презентовано новий інструмент підтримки для ВПО – субсидії на оренду житла. Новий вид допомоги від держави має допомогти внутрішньо переміщеним особам вирішити найболючіше для них питання житла.
Про це зазначили в Мінсоцполітики України.
Міністр Оксана Жолнович наголосила, що цей інструмент є частиною комплексної підтримки, яку надає держава переселенцям, що стикаються з цілим спектром різних проблем. Вона зауважила, що скористатися інструментом можуть українці, які стали ВПО і після 2014, і після 2022 року.
З 29 січня переселенці можуть отримувати субсидію на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житла, а наймодавці – компенсацію на покриття податків і військового збору, пов’язаних зі здачею житла в оренду.
Умовою призначення субсидії є укладання договору оренди житла, а призначатиме субсидію Пенсійний фонд України.
Відсьогодні в Україні став доступний новий інструмент підтримки для внутрішньо переміщених осіб – субсидія на оренду житла, повідомляє Мінсоцполітики.
Субсидію можуть тримати внутрішньо переміщені особи, які:
Людям, які опалюють житлові приміщення виключно твердим паливом (не мають централізованого опалення, не використовують для опалення природний газ чи електричну енергію), законодавством передбачено можливість отримання житлової субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива.
У Пенсійному фонді надали відповіді на поширені запитання, які часто виникають у людей у зв’язку з цією виплатою.
Житлову субсидію можна оформити через портал Дія всього за 10 хвилин. В тому числі це можуть зробити внутрішньо переміщені особи.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Більшість даних заповнюється автоматично, тож користувачеві потрібно внести інформацію лише у 7 полів замість 21.
Зауважимо, що такою послугою можуть скористатися сім’ї, витрати яких на житлово-комунальні послуги перевищують встановлений для них обов’язковий платіж. Його розраховують індивідуально.
Більш докладну інформацію можна дізнатися з інфографіки:
Кабмін ухвалив постанову від 08.11.2024 № 1285 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо особливостей врахування доходів отримувачів житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, які використовують альтернативні джерела енергії», якою змінено окремі умови надання житлових субсидій.
Для забезпечення допомоги переселенцям, які не мають достатньо коштів, аби самостійно винаймати індивідуальне житло, Мінсоцполітики розробило, а Уряд ухвалив постанову, якою запроваджується субсидія на оренду житла для ВПО.
Право на субсидію матимуть родини ВПО, які витрачають на оренду житла понад 30% своїх сукупних доходів. Якщо родина має доходи менші, ніж 2 прожиткових мінімумів на одну особу (5840 грн), то субсидія покриватиме вищий відсоток вартості оренди.