ВАКС відмовив у застосуванні запобіжного заходу ексзаступнику міністра енергетики, підозрюваного у зловживаннях

Дата: 05.09.2024 09:46

Слідча суддя ВАКС відмовила у задоволенні клопотання САП та НАБУ про застосування запобіжного заходу у вигляді застави до колишнього заступника міністра енергетики, підозрюваного у зловживаннях, що в умовах енергетичної кризи, яка виникла внаслідок агресії рф, завдали одній з найбільших енергогенеруючих компаній України мільйонних збитків.

У САП зазначили, що прокурор не погоджується з вказаним рішенням суду та буде оскаржувати його в апеляційному порядку до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаємо, ексзаступнику міністра повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364 КК України. 

Його та спільників підозрюють у нанесенні майже 12 млн грн збитків одній з найбільших енергогенеруючих компаній України.

Зокрема, підозру повідомлено:

  • колишньому заступнику міністра енергетики – за ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364 КК України;
  • колишньому народному депутату, колишньому першому заступнику голови комітету з питань будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики Верховної Ради України, кінцевому власнику приватної компанії – за ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364 КК України;
  • ексдиректору ДП «Укрвугілля» – ч. 2 ст. 364 КК України.

У липні 2022 року з метою сталого проходження опалювального сезону 2022/2023 Кабмін зобов’язав ДП «Укрвугілля» постачати вугілля визначеним виробникам електричної енергії, серед яких і ПАТ «Центренерго».

Проте у межах досудового розслідування встановлено, що попри наявні обмеження, кінцевий власник приватної компанії у змові з ексзаступником міністра енергетики України схилив директора державного підприємства «Укрвугілля» до продажу вугілля саме його компанії, яка на момент продажу вже мала заборгованість, що сягала понад 50 млн грн. Як наслідок, приватна компанія отримала майже 24 тис. тонн вугілля, яке згодом перепродала по завищеній вартості та отримавши прибутку у розмірі 20 млн грн.

У той же час ПАТ «Центренерго» недоотримало 12,5 тис. тонн вугілля, яке у жовтні 2022 року було вимушено викупити за значно завищеною вартістю, що завдало у результаті збитків компанії на майже 12 млн грн.