ВАКС

Заочний арешт: ВАКС обрав запобіжний захід власнику групи «Фінанси і кредит»

Дата: 10.07.2024 21:14

Слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику групи «Фінанси і кредит» Костянтину Жеваго, підозрюваному у наданні неправомірної вигоди Голові та суддям Верховного Суду (ч. 4 ст. 369 КК України).

Після затримання підозрюваного та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.

У НАБУ повідомили, що особа на момент вчинення злочину і на теперішній час знаходиться на території Французької Республіки.

Антикорупційний суд заарештував мера Мукачева Андрія Балогу

Дата: 26.06.2024 19:45

За клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС застосував до міського голови Мукачева Закарпатської області Андрія Балоги запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 30 млн грн застави, з покладенням відповідних процесуальних обов’язків.

НАБУ і САП підозрюють Балогу у зловживаннях на майже 75 млн грн під час продажу території стадіону «Авангард» в компанії голови Мукачівської районної ради Михайла Ланьо.

ВАКС обрав запобіжний захід колишньому заступнику керівника Офісу Президента України

Дата: 28.05.2024 22:14

Cлідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував запобіжний захід у вигляді 10 млн грн застави до колишнього заступника керівника Офісу Президента України, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 15,7 млн грн.

Також на підозрюваного покладено такі процесуальні обов’язки:

За колишнього голову фіскальної служби Романа Насірова внесли заставу у розмірі 55 млн. гривень

Дата: 24.05.2024 17:26

За колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова внесли 55 млн грн застави, визначені як альтернатива триманню під вартою. Він вийшов зі слідчого ізолятора під обовʼязки.

Відтепер Насіров зобовʼязаний:

ВАКС обрав запобіжний захід нардепу Клочку, якого підозрюють у незаконному збагаченні

Дата: 10.05.2024 14:20

Слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував запобіжний захід у вигляді 12 млн грн застави до чинного народного депутата України, якого підозрюють у незаконному збагаченні на понад 11 млн грн.

Мова йде про народного депутата від "Слуги народу" Андрія Клочка.

Також, як зазначається, на підозрюваного покладено такі процесуальні обов’язки:

Особливості здійснення спеціального досудового розслідування чи індульгенція від ВАКС

 

На практиці сторона обвинувачення після отримання дозволу на СДР змінює повідомлення про підозру та/або повідомляє про нову підозру, та не звертається знов за дозволом на СДР, вважаючи що діє попередній дозвіл. На мій погляд, це суперечить чинному законодавству України.

1. Згідно зі ч.1 ст.2971 КПК України спеціальне досудове розслідування здійснюється відносно підозрюваного. Тобто особа спочатку має бути повідомлена про підозру, а потім вже сторона обвинувачення має право звертатися за дозволом на СДР.

Газова справа Онищенка: колишньому нардепу та директору його компанії оголосили вирок

Дата: 05.04.2024 10:13

Колишній народний депутат України VII-VIII скликань Олександр Онищенко заочно отримав 15 років позбавлення волі. Вирок виніс Вищий антикорупційний суд. 

Слідство вважає його організатором корупційної схеми у газовій сфері.

Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Також вирок було оголошено і фінансовому директору компанії Онищенка Олені Павленко. Її заочно засуджено до 12 років ув’язнення.

Колишній суддя отримав 6 років позбавлення волі за одержання хабаря в 5 тис євро

Дата: 13.03.2024 11:36

Колегія суддів ВАКС оголосила вирок колишньому судді Господарського суду Івано-Франківської області, якого викрили на одержанні 5 тис. євро неправомірної вигоди від голови правління одного з товариств за прийняття рішення про продовження повноважень арбітражного керуючого у справі про банкрутство товариства.

Про це повідомили в НАБУ.

Зокрема, суд погодився з позицією прокурора САП та визнав особу винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

З 1 березня ВАКС розширює експлуатацію інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування іКейс

Дата: 01.03.2024 11:57

Від сьогодні, 1 березня, Вищий антикорупційний суд розширює експлуатацію інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування іКейс. 

Як повідомляє НАБУ, на додаток до вже функціонуючого прийняття клопотань про дозвіл на проведення обшуку житла чи іншого володіння особи від детективів НАБУ та прокурорів САП в електронному форматі, ВАКС розпочинає прийняття клопотань про тимчасовий доступ до речей і документів. 

Підписка на ВАКС