Під час наради в Мінреінтеграції обговорювали урядовий проєкт щодо професійного навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Зокрема військові можуть пройти курси підвищення кваліфікації, перенавчання й отримати ваучери на здобуття освіти.
У Міністерстві розглянули питання поширення інформації серед ветеранів та учасників бойових дій щодо такої можливості адже від початку інформаційної кампанії у січні цього року помітно збільшилася кількість учасників бойових дій, які почали навчатись у центрах професійної освіти.
Зокрема, 116 осіб почали навчання за програмами керування БПЛА, а 87 учасників бойових дій обрали програму підприємництва для створення власної справи.
Також майже 200 людей проходять програми психологічної допомоги, які допоможуть їм адаптуватися до цивільного життя та подальшого працевлаштування.
Зараз у складі Державної служби зайнятості повноцінно працюють 8 центрів професійно-технічної освіти. Вони функціонують у Дніпропетровській, Полтавській, Харківській, Одеській, Львівській, Рівненській, Сумській та Івано-Франківській областях.
Навчання триває від 3 до 6 місяців залежно від професії та її кваліфікаційного розряду. За потреби заклади готові проводити навчання за дистанційною формою.
Таке навчання здійснюється за 95 ліцензованими робітничими професіями та 365 освітніми програмами підвищення кваліфікації. Повний перелік професій доступний на вебсайті Державного центру зайнятості за посиланням.