Мінреінтеграції

Грошова допомога від міжнародних організацій для ВПО у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській і Харківській областях: як отримати?

Дата: 15.05.2024 17:43

Грошова допомога для внутрішніх переселенців та постраждалого від воєнних дій населення передбачається в межах проєкту Консорціуму Реагування. Про це йдеться на сайті Благодійного фонду «Право на захист».

Консорціум Реагування (Ukraine Reaction Consortium) координує французька неурядова організація ACTED за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).

Запроваджено експериментальний проект щодо дистанційного обстеження знищеного житла на ТОТ

Дата: 13.05.2024 12:31

Запроваджений експериментальний проект щодо дистанційного обстеження знищеного житла на тимчасово окупованій території є дієвим і потребує масштабування.

Про це зазначила Віце-прем'єр-міністр Ірина Верещук.

За її словами, нещодавно був започаткований пілотний проект, який дає змогу підтвердити руйнування житла на ТОТ за допомогою аерозйомки. Реалізація проекту розпочалася із Мелітополя.

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться/велися бойові дії або тимчасово окупованих

Дата: 08.05.2024 18:52

Наказом Мінреінтеграції від 23 квітня 2024 року № 120 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Вказаний Перелік був затверджений у грудні 2022 року та періодично оновлюється. Зміни до нього вносяться за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться/велися бойові дії або тимчасово окупованих

Дата: 21.04.2024 10:22

Наказом Мінреінтеграції від 12 квітня 2024 року № 108 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Вказаний Перелік був затверджений у грудні 2022 року та періодично оновлюється. Зміни до нього вносяться за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Чи враховуватимуться документи про склад сім’ї при нарахуванні виплат ВПО?

Дата: 12.04.2024 10:07

На гарячу лінію Мінреінтеграції час від часу надходять скарги громадян, що під час прийому документів на нарахування виплат не беруть у розрахунок акти обстеження щодо складу сім’ї.

Як зазначили на засіданні Координаційного штабу з питань ВПО під головуванням Міністра з питань реінтеграції ТОТ України Ірини Верещук, документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат ВПО

Дитячі будинки сімейного типу, батьки-вихователі яких є ВПО, можуть отримати грошову допомогу на оренду житла

Дата: 11.04.2024 21:49

Організація «СОС Дитячі Містечка» повідомила про старт відповідної програми.

Допомога надається з метою забезпечення потреби Дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) у винаймі житла.

Її розмір залежить від кількості дітей, які влаштовані у ДБСТ, і становить не більше 22 372 гривень на місяць. Допомога виплачуватиметься до грудня 2024 року включно.

Хто може отримати грошову допомогу

Яку інформацію про полонених чи зниклих безвісти не можна поширювати в соціальних мережах

Дата: 02.04.2024 09:37

Оприлюднення особистих даних військовополонених чи зниклих безвісти українців у соціальних мережах, а також передача їх стороннім особам можуть нашкодити їм та їхнім сім’ям.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає, що російські спецслужби активізували збір персональних даних зниклих безвісти українців.

Уряд заборонив виселення вразливих категорій ВПО із житла для тимчасового проживання

Дата: 01.04.2024 19:49

Кабмін вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого Постановою КМУ від 29 квітня 2022 року № 495.

Проект відповідного документа розробило Мінреінтеграції на виконання Закону України № 3446-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо деяких питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання».

Евакуація з небезпечних регіонів: що варто знати та які речі потрібно взяти з собою?

Дата: 26.03.2024 10:54

Вчасна евакуація може врятувати життя і, відповідно, в районах активних бойових дій та регіонах, які перебувають під постійними ворожими обстрілами, постійно відбуваються такі заходи. 

У Мінреінтеграції радять при підготовці до евакуації дотримуватися таких рекомендацій:

1. Візьміть із собою документи (паспорти, трудову книжку, пенсійне посвідчення, військовий квиток, документи, які підтверджують право власності на нерухомість тощо). За можливості зробіть їх копії або сфотографуйте.

Ветерани та учасники бойових дій можуть пройти безкоштовне професійне навчання

Дата: 26.03.2024 10:30

Під час наради в Мінреінтеграції обговорювали урядовий проєкт щодо професійного навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Зокрема військові можуть пройти курси підвищення кваліфікації, перенавчання й отримати ваучери на здобуття освіти.

Підписка на Мінреінтеграції