володіння зброєю

Цивільні зможуть застосовувати задекларовану вогнепальну зброю для відсічі російської агресії — постанова Кабміну

Дата: 10.11.2024 11:29

Кабінет Міністрів України уточнив процедуру застосування цивільними особами вогнепальної зброї під час їх участі у відсічі збройної агресії проти України.

Про це повідомляє Міноборони.

Так, прийнята постанова з урахуванням вимог Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» вносить зміни до пункту 4 Порядку застосування цивільними особами вогнепальної зброї під час участі у відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації та/або інших держав проти України у період дії воєнного стану.

Цивільні, які мають у володінні не задекларовану вогнепальну зброю, повинні звернутися до Нацполіції для її декларування або здачі

Дата: 21.08.2024 10:27

Верховна рада у березні цього року прийняла за основу (перше читання) законопроект «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю» № 9538.

Відповідно до законопроекту цивільні особи, які мають у володінні не задекларовану вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, повинні будуть впродовж місяця звернутися до органів Національної поліції для її декларування або здачі.

Отримати дозвіл на придбання зброї, змінити місце її зберігання, перевірити на наявність у розшуку — ці та інші послуги доступні у Єдиному вікні для громадян

Дата: 22.07.2024 14:11

Отримати дозвіл на придбання зброї, змінити місце її зберігання чи перевірити на наявність у розшуку. Всі ці та інші послуги відтепер доступні в Єдиному вікні для громадян.

Про це повідомляє МВС України.
 
Для того, щоб отримати дозвільну документацію більше не обов'язково відвідувати підрозділи Нацполіції. Після авторизації на порталі, заявки оформлюються у декілька кліків. 

Наразі для громадян доступні 13 видів послуг у сфері обігу зброї в Єдиному вікні для громадян.

Как выбрать пневматический пистолет: особенности и характеристики

Дата: 23.04.2024 13:17

Пневматическое оружие – отличная альтернатива огнестрельному. Оно дешевле стоит и не требует столько сертификатов и разрешений. При этом имеет высокое качество и отличные характеристики. Например, пневматический пистолет можно использовать на одном уровне с огнестрельным. Но чтобы выбрать то, что удовлетворит все потребности и запросы, важно немного разбираться в характеристиках.

В Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується декриміналізувати статтю, щодо незаконного поводження зі зброєю

Дата: 13.03.2024 21:45

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11073, яким пропонується декриміналізувати статтю Кримінального кодексу України, щодо незаконного поводження зі зброєю, а також незаконного виготовлення зброї.

Зокрема, нардепи пропонують такі правопорушення віднести до категорії адміністративних правопорушень і ввести штраф в розмірі від 850 до 1700 гривень з конфіскацією зброї, або без конфіскації за перше порушення, або від 2550 до 5100 гривень за повторне порушення протягом року.

Українці повинні отримати право на захист себе, майна і країни зі зброєю в руках, але це має бути законодавчо врегульовано, - експерт

Дата: 21.02.2024 20:18

З моменту проголошення незалежності й донині обіг зброї в Україні регулюється відомчим наказом МВС. І відповідною зброєю можуть володіти цивільні особи. Водночас травматичною зброєю можуть володіти тільки окремі суб'єкти: журналісти, правоохоронці, судді, адвокати тощо.

У законопроекті, який наразі розглядається в парламенті, пропонується збільшити можливість і розширити права громадян України щодо набуття у право власності травматичної вогнепальної зброї, пише Голос Today.

Дозвіл на зброю в Україні: які відбулись зміни в процесі отримання дозволу під час воєнного стану?

Дата: 10.02.2024 13:45

Питання придбання засобів для захисту стало особливо актуальним після того, як росія вторглася в Україну. Але мати зброю — велика відповідальність. Спочатку важливо навчитися використовувати її належним чином, правильно зберігати вдома і, звісно ж, отримати дозвіл на її володіння, щоб все було законним.

Отримання дозволу на зброю — це досить складний бюрократичний процес але під час воєнного стану його трохи спростили.

Адвокат Никифорчук Тарас розповів, як це можна зробити в Україні.

Верховна Рада готується схвалити закон про право громадян на цивільну вогнепальну зброю

Дата: 21.11.2023 18:18

Громадянам можуть надати право на короткоствольну зброю - Верховна рада готується прийняти закони, які встановлять право громадян мати цивільну вогнепальну зброю. Відповідні законопроекти до ухвалення в цілому на своєму засіданні 16 листопада рекомендував Комітет ВРУ з питань правооохоронної діяльності.

Йдеться про законопроект про право на цивільну вогнепальну зброю 5708. Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді за наслідками розгляду прийняти його в другому читанні та в цілому як Закон.

Зброя та боєприпаси: за яких умов зберігання вважається незаконним та яка за це відповідальність (відео)

Дата: 17.11.2023 12:54

Частина нашої території деякий час знаходилася під окупацією, інша - досі тимчасово окупована. Після відступу військових рф мирні громадяни можуть знаходити досить небезпечні речі, як-от зброю, техніку чи боєприпаси.

В Україні хочуть посилити кримінальну відповідальність за носіння, зберігання і перевезення вогнепальної зброї без дозволу

Дата: 25.10.2023 17:47

В Україні можуть посилити кримінальну відповідальність за носіння, зберігання, придбання, перевезення вогнепальної зброї без відповідного дозволу.

Відповідний законопроект № 10179 зареєструвала група народних депутатів, серед яких члени Комітету з питань правоохоронної діяльності, повідомляє Судово-юридична газета.

Підписка на володіння зброєю