Використання терміну "процент" замість "відсоток" не є підставою для визнання договору таким, що суперечить ч.2 ст.625 ЦК України

Дата: 15.10.2024 21:18

Рішення ВС у справі № 910/11759/22 від 17.09.2024 https://t1p.de/xl7rm

У касаційній скарзі ТОВ вказувало, що пункт договору суперечить ч.2 ст.625 ЦК України, оскільки законодавцем у цій ст. чітко визначено, що боржник зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також проценти, а не відсотки, як зазначено в оспорюваному пункті Договору.

КГС ВС не підтримав доводів касанта зважаючи на таке.

В українській мові є синонімічні слова, що повністю збігаються за значенням, не мають додаткових відтінків, можуть бути взаємозамінними.

Слід зазначити, що як у нормативно-правових актах, у тому числі, ЦК України, у фаховій літературі, так і у щоденному мовленні вживаються синоніми «процент» та «відсоток», які є взаємозамінними.

Верховний Суд виходить, також, з того, що як і відсоток, так і процент позначаються одним і тим самим математичним знаком - %.

Відтак, слово «процент» є абсолютним синонімом слова «відсоток», тобто вони повністю збігаються за значенням, не мають додаткових відтінків і є взаємозамінними.

Отже, висновки судів попередніх інстанцій щодо відсутності підстав для задоволення зустрічного позову відповідають приписам матеріального права, зокрема, ч.2 ст.625 ЦК України, ураховуючи також те, що використання у договорі абсолютного синоніма слову, яке використав законодавець у нормі матеріального права, не є підставою для визнання пункту договору таким, що не відповідає ч. 2 ст. 625 ЦК України.

ZakonOnline