За порушення порядку мобілізації співробітників ТЦК саджатимуть на 8 років: законопроект

Дата: 21.02.2025 12:27

За порушення порядку призову громадян на військову службу для посадових осіб ТЦК та СП встановлять кримінальну відповідальність – до 8 років позбавлення волі.

Відповідний законопроект №12442 зареєстрували у Верховній Раді України ще 27 січня 2025 року, а днями Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти законопроект за основу.

Про що йдеться у документі нагадує "Адвокат права".

Так, пропонується доповнити КК України двома новими статтями:

  • статтею 337-1 «Порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності за станом здоров’я до військової служби»;
  • статтею 426-2 «Порушення військовою службовою особою порядку призову (прийняття) громадян на військову службу».

Відповідні статті передбачатимуть кримінальну відповідальність за:

  • по-перше, за умисне порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності до військової служби, що призвело як до незаконного призову громадян на військову службу, так і до їх ухилення (звільнення) від військової служби – для голів та членів ВЛК.

Під час воєнного стану за такі дії їм буде загрожувати позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до 3 років!

  • по-друге, за порушення порядку призову громадян на військову службу, що призвело до умисного їх призову або ухилення від військової служби – для посадових осіб ТЦК та СП.

За такі дії, вчинені в умовах воєнного стану, їм буде загрожувати позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до 3 років!

"Адвокат права" нагадує, що відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Але, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3 Конституції України), а тому всі процеси у суспільстві, зокрема й мобілізацію, мають відбуватися виключно у рамках Закону!

І якщо ваше право порушене, відстоюйте його, тим паче, коли мова йде про завдання вам будь-якої шкоди!

Корисні посилання:

  • стаття 146 «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини» КК України;
  • стаття 371 «Завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою» КК України;
  • статті 121122125126 КК України (все, що пов’язане з тілесними ушкодженнями).